„Šauniojo septynetuko“ kvalifikacinis žygis

Rugpjūčio 16-17 dienomis septyni Juliaus Janonio gimnazistai (Elzė, Greta, Austėja, Vilius, Gvidas, Teodoras, ir aš, Justė) ėjome į dviejų dienų žygį. Šis žygis, tai DOFE apdovanojimų programos paskutinė užduotis – pasiektų tikslų įrodymas ir užtvirtinimas. Į kelionę mus lydėjo tikybos mokytoja Danutė Kratukienė bei žygio vertintojas Adrian Aradi (iš Vengrijos). Jie žygyje mus stebėjo, kartais buvo matomi, o kartais nematomi, tik jaučiami. Žygyje mes negalėjome naudotis nei telefonu, nei kitų žmonių pagalba. Turėjome pasiruošę popierinį žemėlapį su savo nubraižytu maršrutu, žygio maršruto korteles, kurios padėdavo orientuotis, ten buvome tiksliai pažymėję stoteles, kelio ilgį bei trukmę, taip pat turėjome kompasą, ėjimo krypčiai nustatyti. Mūsų dviejų dienų maršrutas buvo nuo Šiupylių bažnyčios iki Papilės bažnyčios – trisdešimt vienas kilometras, o žygio tikslas – surinkti du kilogramus, šešių skirtingų rūšių, vaistažolių.

Pirmąją dieną visi ėjome energingai, lydimi puikaus oro ir saulės, rinkdami ne tik vaistažoles, bet ir obuolius. Vakare, kaip ir planavome, jau buvome pasiekę savo stovyklavietę – Agailių koplytėlę. Ten susikūrėme laužą, šildėmės bei skanavome košę, užsigerdami arbata ir užkąsdami dešrelėmis. Taip pat pasistatėme palapines nakčiai. Vienintelė pirmos dienos nesėkmė – užterštas šaltinio vanduo, tačiau šią bėdą išsprendėme ryte kartu su žygio vadove ir vertintoju.

Kitą dieną atsikėlėme labai anksti, prie laužo papusryčiavome, susitvarkėme daiktus ir traukėme toliau. Oras tą dieną mums buvo palankus: dangus debesuotas, jautėsi gaivi vėsuma, pakrapnojo, net keli lietaus lašai. Puikios nuotaikos kupini keliavome toliau, todėl eidami nepastebėjome vieno posūkio į dešinę. Nenorėjome grįžti atgal, tad nusprendėme eiti pirmyn. Su nuotykiais ir iššūkiais „prasiskynėme“ kitą kelią, keliais kilometrais ilgesnį, tačiau tikrai įdomesnį: praėjome nupjautą kviečių lauką, kanalą, pievą ir netrukus pamatėme kelio ženklą „Papilė“, supratome, jog mūsų kelionė į pabaigą. Papilėje mūsų laukė žygio vadovė Danutė ir vertintojas Adrian. Aptarę žygio iššūkius ir rezultatus, pasidžiaugę , jog sėkmingai įveikėme žygį, pavargę, bet džiugūs grįžome į Šiaulius.

DofE programos dalyvė Justė Račiūtė

Atnaujinta 2018-06-18
  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas