Žaidimas „Protų mūšis” JJG
2012-02-01

Lietuvoje žaibišku greičiu plinta naujas virusas: „Parodyk pasauliui, ko verta tavo smegeninė”. Juliaus Janonio gimnazijoje „Protų mūšis“ debiutavo vasario pradžioje, o Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimui skirtame ture prie dalyvių prisijungė dar kelios komandos. Po pirmojo mūšio renginio organizatorė mokytoja Elvyra Rickevičiūtė džiaugiasi, kad gimnazijos bendruomenė noriai mankštino smegenis.

– Protų mūšis – tai kažkas panašaus į viktorinas, kuriose žmonės atsakinėdami į klausimus plečia savo akiratį, patiria daug puikių emocijų ir ,žinoma, kartais susimauna?.. Kas Jus atvedė į pirmąjį Protų mūšį?
– Kurį?.. Pažįstami pakvietė į „protų“ kovas, vykstančias Šiauliuose. Patiko: įdomu, azartiška. Be to, vis girdėjosi, kad protų kovos vyksta kitose mokyklose. Pasiūliau mokiniams. Tuoj suderinom planus su renginio vedėju Domantu iš 4b klasės, Eligijumi Mėleniu – mokyklos seimo prezidentu. Ir visi bendromis jėgomis pradėjome.
 – Gal žinote, kieno galvoje gimė ši nuostabi idėja – savo IQ lavinti ne tik „žiaumojant“ storiausias enciklopedijas ir žinynus, bet kartu su protingais žmonėmis atsakinėjant į įvairius klausimus?
– Jeigu neklystu, ši idėja atkeliavo iš užsienio. Anglijoje vyksta kažkas panašaus.
– Gal jau sulaukėte komentarų iš bendruomenės narių – kaip šie reaguoja į naujus vėjus mokykloje? Juolab kad tai visai ne menkutis susirėmimas, o tikrų tikriausios kautynės? Ar būna, kad žaidimo dalyviai nebesutvardo savo emocijų, azarto?
– Manau, kad daugeliui protų kovos patinka, yra azarto, gali pasitikrinti savo žinias, parungtyniauti su mokytojais. Pirmasis blynas, manau, visai neblogai pavyko. Užsiregistravo dar komandų. Tikiuosi, ši idėja gyvuos.
– Užsiminėte, kad sulaukėte nemažai norinčių galvoti klausimus, atsirado žmonių, kurie pasiūlė netgi temines „Protų mūšio“ kovas. Gal galite paatvirauti, kokie pasiūlymai nuskambėjo?
– Klausimų jau pateikė geografijos mokytoja Gitana Kazimieraitienė, pažadėjo chemijos mokytoja Janina Eigirdienė, dalį klausimų pateikiau ir aš. Neatsisakys ir kiti, manau. Dvyliktokas Domantas taip pat pateiks savo klausimų variantą.
Dėkui mokytojai už atsakymus,
o dalyviams vertėtų palinkėti, kad nuo įtempto galvojimo vingelių smegenyse tik daugėtų.
P.S. Klausimas iš pirmojo Protų mūšio:
„Vienas mokslininkas pasikvietė arbatos popietėlei savo draugus. Po kiek laiko jis juos nusivedė apžiūrėti sode stovinčių meno dirbinių, o vienas iš jų buvo labai keistas – lauke stovėję du vienodi didžiuliai rutuliai, kurių vienas buvo šiltut šiltutėlis, o kitas vėsus. Kaip šeimininkas apgavo savo svečius?“
(Kol svečiai gėrė arbatą – tarnai apsuko vieną rutulį ir pastatė jį kitu šonu į saulę – todėl vienas įšilęs, o kitas vėsus, nes buvo pavėsyje.)
Kalbino Aistė Šulskytė, IIg klasė
  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas