Velykinė išvyka į Vokietiją
2024-04-08

Š. m. balandžio 1-4 dienomis Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos pirmų klasių mokiniai kartu su mokytojomis Danute Kratukiene, Zita Savickiene, Nijole Bružaite ir profesijos patarėja Asta Abukaitien išvykome į ekskursiją, į Vokietiją. Aplankėme Potsdamą ir sostinę – Berlyną. Keliaudami susipažinome ir su keliais Lenkijos miestais, kaip Poznanė, Veličkos, Krokuva.

Pirmąją dieną atvykome į Didžiosios Lenkijos vaivadijos sostinę Poznanę. Ekskursijos metu apžiūrėjome Tumski salą, kurioje pastatyta pirmoji katedra Lenkijoje – Šv. Petro ir Povilo arkikatedra bazilika. Apsilankėme Poznanės senamiestyje, kur pamatėme miesto simbolį – Poznanės ožiukus bei Šv. Stanislovo bažnyčią, ir kitus senamiesčio pastatus.

Antrąją dieną atvykome į Potsdamą ir vėliau važiavome į Vokietijos sostinę Berlyną. Ekskursijos metu pamatėme Vokietijos Parlamento rūmus Reichstagą ir šalia esantį pagrindinį Berlyno simbolį – Brandenburgo vartus. Pasivaikščiojome Unter den Linden alėja, taip pat pamatėme ir brolių Humboldtų iniciatyva įsteigtą universitetą. Apsilankėme Žandarmerijos aikštėje, kur stovi Vokiečių katedra ir Prancūzų katedra. Pilies tiltu perėjome į Spree upės salą, kur pasigrožėjome Berlyno katedra, aplankėme ir garsiąją Berlyno sieną.

Trečiąją dieną vykome į Lenkijos sostinę Krokuvą. Apsilankėme Vavelio architektūriniame komplekse, kur pamatėme gotikinę pilį bei Vavelio katedrą. Ekskursiją tęsėme Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje žavėjomės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, miesto rotušės bokštu ir paminklu rašytojui Adomui Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje praėjome Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Pamatėme skverelyje už gynybinių įtvirtinimų pastatytą paminklą Žalgirio mūšiui ir kitus objektus. Apsilankėme Veličkų druskų kasyklose, kur nusileidome į 135 m gylį. Ten pamatėme Palaimintosios Kunigundos koplyčią, kurioje viskas padaryta iš druskos. Sužavėjo iki smulkmenų apgalvoti technologiniai sprendimai, druskos skulptūros, didybė ir paprastumas.

Ketvirtąją dieną pajudėjome iš Krokuvos link Lietuvos ir grįžome į Šiaulius. Ekskursija buvo nepakartojamai įdomi ir informatyvi, leidžianti mums iš arti pažinti vietos kultūrą ir istoriją. Kelionės metu labiau pažinome ir vieni kitus, tai leido dar labiau susidraugauti su bendraamžiais.

 

Aistė PELAKAUSKAITĖ, I b klasės mokinė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas