„Vaikai prieš smurtą”
2004-03-13

Noriu, kad mane apkabintum. Žinau, nemoku pasakyti to aiškiai, bet taip noriu! Gal net truputį per daug… o štai jau keliolika minučių stovi ir spoksai į mane. Tavo akyse aš ne toks, kokį tu mane norėtum matyti? Aš nieko nesuprantu. Kodėl man skauda, kai tu kalbi su manim? Ar tu tyčia nori, kad man skaudėtų?.. Tai džiaukis!!! Man jau skauda! Tik kodėl tu po to dar nori, kad aš būčiau toks pat? Rodos, nieko ypatingo nedarai, tik kažkoks neapibūdinamas skaudulys atsiranda, kai kalbi su manimi… Ima ir užgniaužia tiestas rankas į tave. Ima ir užgniaužia visą norą būti geram. Tu pats pastatai sieną tarp mūsų, tai kodėl paskui stebies? Kodėl taip? Kartais trokštu, kad atsirastų trečias žmogus. Trečias, kuris nematytų tavęs taip, kaip matau aš arba tu pats, kuris ir mane matytų ne taip… kitaip… Trečias, kuris paklausytų mano žodžių ir leistų išsakyti savo subjektyvias mintis… Trečias, kuris nei mylėtų, nei nekęstų. Tiesiog būtų. Ir pripažintų mano teisę jausti jausmus, kurių negaliu nejausti… Aš kartais nesuprantu. Tu nori iš manęs daugiau, nei aš galiu duoti. Tu reikalauji iš manęs kažko, ko aš, žinau, nesugebėsiu… Ir man nepaaiškinamai suskausta, kai tu šitaip elgiesi. Aš norėjau, kad mane apkabintum, bet kaip man dabar tai padaryti?! Aš nesugebėsiu. Nesugebėsiu būti stipresnis. Aš norėčiau, kad tu nustotum…. Gal man nustotų skaudėti… O vis dar trūksta to, kuris, tyloj išklausęs mano dar beveik vaikiško verksmo, palinguotų galva ir pasakytų, kad supranta… To, kuris, nebūdamas nei vieno iš mudviejų kailyje, norėtų padėti man. Kad nesijausčiau taip, tarsi mano jausmai kažkokie neteisingi, tarsi jų neturėtų būti… Juk tu nepasakysi, kur man jo ieškoti?.. Žinau, nepasakysi… Tyli. Gal per daug norėjau, kad mane apkabintum… Tikriausiai per daug… Gerai stovėk. Aš einu, paieškosiu to kito, kuris, net nepažinodamas manęs, paklausys šitų žodžių… Einu, paieškosiu… Radau…

Studijos „Raktas” narė Ieva N.

Vasario 11 popietės „Vaikai prieš smurtą” dalyviai.

Klausaisi TV žinių, skaitai laikraščius, žurnalus, žiūri TV publicistines laidas ir matai, ir girdi… siaubą keliančias istorijas apie nuskriaustus vaikus, paauglius. Kiek daug smurto, pykčio, ignoravimo, erzinimo, apkalbėjimo… Kodėl turi kentėti silpnesnis, nemokantis savęs apginti. Miestuose ir miesteliuose yra įvairių tarnybų, galinčių padėti nuskriaustajam, tačiau ne kiekvienas vaikas ar paauglys drįsta prašyti pagalbos. Gal dėl to, kad trūksta pasitikėjimo savimi, o gal dėl to, kad kad reikalingas draugas, „tas trečias”, kuris padėtų.

Zoknių pagrindinės mokyklos mokinių prisistatymas.

Didždvario gimnazijos merginų prisistatymo daina.

Todėl, džiaugiuosi, kad LVTGO „Gelbėkit vaikus” veikla skatina Lietuvos mokyklų moksleivių grupelių prieš smurtą atsiradimą, kurios savo veikla gali parodyti mokyklų bendruomenėms smurto neigiamas pasekmes, jų atsiradimo priežastis bei jo išvengimo būdus. Jos tampa tuo „trečiu”, kuris gali išklausyti, paguosti, padėti jaustis geriau pagalbos prašančiajam.

Šventupio vidurinės mokyklos mokinių prisistatymas.

Janoniečių grupė

Mes, J.Janonio gimnazijos moksleiviai, esame ne išimtis. Stebėdami gyvenimą ir būdami aktyvūs jo dalyviai, negalėjome likti nuošalyje. Norėdami prisijungti prie miesto grupių veiklos, vasario 11 dieną pakvietėme jas į popietę „Gyvenkime draugiškai”. Jos tikslas buvo pasidalinti veiklos gerąja patirtimi, išsakyti alternatyvas smurtui, numatyti bendros veiklos gaires. Viena iš grupių vadovių pasiūlė tokius susiėjimus organizuoti dažniau, nes jie ir padrąsina, ir paskatina tolesnei veiklai.

Juventos vidurinės mokyklos „Mažyliai”.

Dėkojame LVTGO „Gelbėkit vaikus” Šiaulių miesto ir apskrities koordinatorei Jūratei Trakšelienei už jos nuoširdžius linkėjimus mums, Janoniečiams bei Didždvario gimnazijos, Aido, Šventupio, Gytarių, Zoknių, Juventos, Jovaro, Kudirkos grupėms bei jų vadovėms.

LVTGO „Gelbėkit vaikus” Šiaulių miesto ir apskrities koordinatorė Jūratė Trakšelienė.

Vaikai, dėdės ir tetos, gyvenkim draugiškai ir būkim tolerantiški, ir būkim tais „trečiais”, kurių reikia visiems.

Bendras visų grupių darbas.

Lorena Paškūnaitė JJG grupės „Vaikai prieš smurtą” seniūnė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas