Ugdymas karjerai: kaip mokykla gali padėti mokiniams renkantis profesiją
2022-11-14

Lapkričio 11 d. Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos II klasių mokiniai dalyvavo mokymuose mokiniams “Ugdymas karjerai:kaip mokykla gali padėti mokiniams renkantis profesiją”, kuriuos vedė VŠĮ „Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės“ direktorius Gintaras Sarafinas. Lektorius padėjo įsivertinti turimas kompetencijas ir stiprybes, darbo rinkos poreikius, paaiškino, kaip rinktis profesiją, kokių nedaryti klaidų, supažindino su informaciniais šaltiniais. Lektorius supažindino su  šiuolaikine darbo rinka, aptarė, kokios yra nykstančios ir perspektyvios ateities profesijos.

Dešimtos klasės mokiniams dažnai kyla klausimų, pasirenkant, kokius mokomuosius dalykus nori mokytis vienuoliktoje ir dvyliktoje klasėse, kokius egzaminus rinktis. G. Sarafinas atkreipė mokinių dėmesį, kad norint tinkamai pasirinkti, pirmiausia reikia pažinti save, atsižvelgti į asmeninius norus ir interesus. Kiekvienas jaunas žmogus privalo sąmoningai ruoštis profesijos pasirinkimui ir atlikti įvairius savęs pažinimo testus, domėtis bei atsakingai planuoti savo veiklą. Norint išsirinkti tinkamą profesiją yra būtina atsakyti į klausimą – kokią naudą tavo darbas turės kitiems, savanoriauti, važiuoti į profesijų muges, susitikti su įvairių profesijų specialistais, aplankyti aukštąsias mokyklas, žinoti profesijų internetines svetaines ir domėtis studijų programomis, įsidarbinimo galimybėmis, būsimo darbo užmokesčiu ir kitais svarbias klausimais. Galima kreiptis į gimnazijos karjeros specialistą, kuris pataria mokiniams renkantis tolimesnę karjerą: konsultuoja mokinius individualiai bei veda grupines konsultacijas, supažindina su naudingomis svetainėmis, stojimo į mokymo įstaigas tvarkomis, taip pat organizuoja pažintinius, patyriminius ir intensyvius profesinio veiklinimo užsiėmimus, išvykas į darbo vietas bei mokymo įstaigas, rengia susitikimus su mokymo įstaigų bei profesijų atstovais.

Sėkmingas karjeros pasirinkimas labai priklauso nuo paties jauno žmogaus, nuo pastangų,  atsakingo požiūrio ir karjeros planavimui skirto laiko.

 

Asta Abukaitienė, karjeros specialistė

 

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas