„Tyrėjo diena“ Juliaus Janonio gimnazijoje
2013-04-11

Balandžio 11-ąją dieną Juliaus Janonio gimnazijoje vyko „Tyrėjo diena“. Mobiliosios demonstracinės laboratorijos vizitai į mokyklas – viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ veiklų. Ši programa skelbia netradicinio ugdymo dieną mokykloje. Renginio mokykloje tikslas – parodyti, kad mokslinius tyrimus galima daryti jau mokykloje, o pasiryžusiems tapti jaunaisiais tyrėjais padėti rasti idėjų jų moksliniams darbams ir jas įgyvendinimui. „Tyrėjo dienoje“ dalyvavo ne tik 500 Juliaus Janonio gimnazijos, bet ir mokyklos partnerės Juventos progimnazijos 30 mokinių. „Tyrėjo dienos“ Juliaus Janonio gimnazijoje iniciatorė – biologijos mokytoja – Rasa Dabregaitė.
Mobiliame planetariume mokiniai klausėsi paskaitos apie gyvybę Visatoje, kur modernios astronomijos įrangos pagalba galėjo „pasižvalgyti“ po Visatą ir iš arčiau pažinti planetas, bei sužinoti apie gyvybės būtį kitose planetose. Paskaitą vedė Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų astronomijos observatorijos paskaitininkas Saulius Lovčikas.
Įtaigus jo pasakojimas paskaitą padarė dar įdomesnę. Stebėjimas pro šalį skriejančius dangaus kūnus mokiniams paliko stiprų įspūdį.
Vizito metu, mokiniams buvo demonstruojama judesių registravimo sistema. Šios sistemos pagalba buvo sukurti tokie filmai, kaip „Įsikūnjimas“, „Fantazijos viršūnė: sudvasintieji“ bei daugelis kitų animacinių filmų. Mokiniams buvo pristatyta greitaveikė kamera, kurios pagalba galėjome sulėtintai stebėti baliono sprogimą, žiebtuvėlio įžiebimą. Mokiniai galėjo siūlyti savo idėjas, kokius bandymus atlikti.
Projekto kordinatorius Linas Augaitis pristatė įrangos demonstravimą. Paskaitoje – praktiniame užsiėmime naujų vaistų kūrimo iššūkius pirstatė Dr. Daumantas Matulis. Naujausius genetinius tyrimų metodus ir vėžio vystymosi mechanizmą pristatė Kristina Daniūnaitė ir buvusi gimnazijos auklėtinė, genetiką studijuojanti, Roberta Misgirdaitė. Apie smegenų veiklos principus ir minčių žemėlapio praktiką pasakojo Stepas Šafranauskas.
Po visų užsiėmimų mokslininkų komanda atsakinėjo į mokinių klausimus, konsultavo, skatino dalyvauti mokslinių idėjų konkurse, pasakojo apie projektą, kitas jo veiklas ir etapus.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas