Turininga kelionė į Vilnių
2022-06-09

2022 m. gegužės 25 dieną IIa ir IIb klasių mokiniai kartu su mokytojomis Elvyra Rickevičiūte ir Jūrate Gedminiene anksti ryte išvyko į Vilnių, kur turiningai praleido dieną. Pirmasis apsilankymas – Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, kuris įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose. Ten gimnazistai su gidu vaikščiojo siaurais buvusio KGB vidaus kalėjimo koridoriais, pamatė kameras, kuriose buvo kalinami sovietų valdžiai nepaklusę žmonės.  Tuo pačiu moksleiviai pagilino savo žinias apie Lietuvą partizaninių kovų metais bei sužinojo, kaip šie KGB rūmai buvo susiję su sovietiniu Lietuvos  laikotarpiu. Po to mokiniai ir mokytojos keliavo į Lietuvos Respublikos Seimą. Čia jie išbandė Seimo nario darbą Kovo 11-osios Akto salėje, kur 1990-ųjų kovo 11 dieną buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Gimnazistai sužinojo, kaip vyksta Seimo posėdžiai, taip pat turėjo galimybę keletą minučių tapti posėdžio dalyviais – Seimo nariais – ir balsuoti už ,,naujai parengtą įstatymą”. Buvo aplankyta Seimo posėdžių salė, kurioje nuolat posėdžiauja dabartiniai Seimo nariai. Vėliau mokiniai susitiko su Seimo nariu Stasiu Tumėnu, papasakojusiu apie savo darbą Seime. Mokiniai pateikė įvairių klausimų apie Seimo darbą. Po apsilankymo Seime mokiniai turėjo laisvo laiko paklaidžioti Vilniaus miesto gatvėmis ir geriau pažinti Vilnių. Paskutinė šios kelionės stotelė – Vilniaus universitetas, kur iš ten studijuojančio ir dirbančio studento gimnazistai sužinojo apie studijas, jų programas bei išgirdo universiteto paslapčių –  kaip  vadinami studentų bendrabučiai ir kokios yra  seniausios universiteto tradicijos. Iš kelionės mokiniai grįžo kupini gerų emocijų ir naujų žinių.

 

Mingailė Alijošiūtė, IIa klasė

Muziejuje išgirdau apie  buvusį KGB kalėjimą, istorijų apie ten kalėjusius partizanus ir  disidentus

Labiausiai įstrigo pasakojimai apie KGB kalėjimo belaisvių apgailėtinas gyvenimo sąlygas, kaip vargiai atrodė vienutės, brutalūs kankinimo kambariai.

Gytė Labanauskaitė, IIb klasė

Labiausiai įsiminė KGB muziejus. Gidas labai įdomiai pasakojo, paminėjo faktus kurių  nežinojau. Išgirdau daug  įdomių istorijų.  Svarbu  , jog muziejuje išlaikyti seni daiktai, menantys istoriją. Antrame aukšte  buvo įvairių eksponatų –  partizanų  rūbų, ginklų,  rankraščių.

Liucija Markevičiūtė, II b  klasė

Labai įdomus  buvo  pokalbis su Vilniaus universiteto studentu Nikita. Visi liko sužavėti įdomiu aukštosios mokyklos pristatymu bei jaukiu bendravimu.

Ugnė Mažonaitė, II b klasė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas