„TOLERANCIJOS“ GRUPĖ PORTUGALIJOJE

« 43 »

 

Balandžio 1 – 5 dienomis Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai Austėja Šernaitė, Dorotėja Šutkutė, Meda Nakčiūnaitė, Ringaudas Balčytis, Rugilė Bagdonaitė, anglų kalbos mokytojos Rasa Šimkevičienė ir Vilija Šlivinskaitė dalyvavo paskutiniame projekto Erasmus+ „Tolerancija – mūsų bendra kalba“ mobilumo susitikime, kuris vyko Portugalijoje. Viešnagė truko penkias dienas.

Svečius priėmė AGRUPAMENTO DE ESCOLAS FERNANDO TAVORA vidurinė mokykla, įsikūrusi Guimarães mieste (Gimarainse), kuriame gyvena apie 150 tūkstančių gyventojų.

Pirmoji projekto „Tolerancija – mūsų bendra kalba“ diena gimnazijoje prasidėjo nuo projekto grupių sutikimo mokyklos sporto salėje, tradicinių dainų. Dalyvius pasveikino mokyklos direktorius Jose Armindo Pinto Pinheiro. Kiek vėliau mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti atlikti įvairias veiklas, susijusias su tolerancija: dirbo grupėse ir gamino skirtukus knygoms bei spalvino plyteles, iš kurių vėliau buvo padarytas paveikslas. Po to visi vyko į Fermentões muziejų, garsų savo žemdirbystės eksponatais.

Antroji projekto diena Portugalijoje buvo taip pat įdomi. Veiklos prasidėjo nuo pasivaikščiojimo po miesto centrą, atliekant įvairias užduotis. Vėliau aplankė vieną žymiausių miesto lankytinų vietų – Guimarães pilį, kurioje gidas papasakojo ne tik apie pilies, bet ir apie šalies istoriją. Aplankę pilį mokiniai kilo į kalną keltuvu, turėjo galimybę apžiūrėti miesto panoramą iš aukščiau. Vėliau visa grupė lankėsi miesto savivaldybėje, kur vicemerė, atsakinga už švietimo ir kultūros sritį, kalbėjo su mokiniais ir pristatė savo būsimus projektus.

Trečioji projekto diena buvo skirta kelionei į Porto miestą. Apsilankę Atlanto vandenyno pakrantėje, moksleiviai keliavo į antrą pagal gyventojų skaičių Portugalijos miestą – Porto. Ten aplankė senamiestį bei Duero upės pakrantę, apžiūrėjo Duero upės tiltus, lankėsi Sandeman vyno rūsiuose.

Ketvirtą projekto „Tolerancija – mūsų bendra kalba“ dieną mokiniai pradėjo apsilankymu ant kalno pastatytose Sameiro ir Bom Jesus do Monte bažnyčiose. Apžiūrėję įspūdingus vaizdus, nusileisti nuo kalno į Bragos miestą mokiniai turėjo du pasirinkimus – lipti laiptais arba leistis XIX a. pastatytu funikulieriumi. Vėliau projekto grupė autobusu apvažiavo Bragos miestą ir grįžo atgal į Guimarães. Vakarienei mokiniai ragavo Francesinha – nacionalinį Šiaurės Portugalijos patiekalą, pagamintą iš duonos, sūrio ir įvairios mėsos.

Penktąją projekto dieną dalyviai gavo sertifikatus, liudijančius dalyvavimą projekte ir aptarė savaitės veiklas bei pasiekimus.

Šioje kelionėje patyrėme daug gražių įspūdžių, susipažinome su nauja kultūra. Nauji draugai ir prisiminimai ilgai išliks širdyje.

Atnaujinta 2019-11-25
  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas