Tėvai pasakojo apie savo profesijas
2014-04-03

Balandžio 3 dieną Juliaus Janonio gimnazijoje vyko renginys „Tėvų specialybių mugė”. Mugėje būrys janoniečių tėvelių noriai ir išradingai, demonstruodami nuotraukas ir skaidres, pasakojo mokiniams apie savo profesijas.
Psichologo darbe romantikos nėra 
Pirmoji savo profesiją pristatė medicinos psichologė Eglė Linkevičienė. Specialistė atskleidė psichologo specialybės pliusus ir minusus. Jos nuomone, psichologu verta būti, jeigu turi noro padėti žmonėms, nes pacientai pas psichologą ateina galvodami, kad jis išspręs jų problemas. Baigdama moteris pasakė: „Savo vaikui šios specialybės nelinkėčiau”. Anot psichologės, šios specialybės žmonės jaučiasi atsakingi už kitų bėdas ir dažnas psichologas su savim nešioja šią naštą.
Ugniagesys gelbėtojas – stiprus ir fiziškai, ir psichologiškai 
Antrasis savo specialybę pristatė gaisrininkas Arvydas Šarauskas. Vyras supažindino mokinius su skaidrėse pateikta informacija apie šią specialybę. A. Šarauskas pabrėžė, kad norint būti gaisrininku, svarbiausia yra fizinė jėga ir psichologinis pasiruošimas.
Gydytojas anesteziologas įspėjo: laiko linksmybėms liks mažai
Labai gyvenimiškai, paprastai, tačiau įdomiai apie savo profesiją papasakojo anesteziologas Kęstutis Stanelis. Specialistas paskatino būsimus medikus stengtis ir neužmigti ant laurų: „Buvau laimėjęs daug olimpiadų, mokiaus labai gerai, tačiau nuvykus į universitetą pamačiau, kad tokių gabių kaip aš — šimtai”. Anesteziologas pabrėžė ir įspėjo būsimuosius gydytojus, kad laiko linksmintis liks mažai, nes medicinos mokslai sunkūs ir reikalauja daug pasiruošimo.
Slaugytojai jos darbas turi būti mielas
Gintarė Olberkienė — naujagimių skyriaus slaugytoja. Moteris tvirtino, kad labai myli savo darbą ir į jį eina su džiaugsmu. Slaugytojos darbas, anot moters, reikalauja žmogiškųjų išteklių, šios srities atstovas privalo mylėti vaikus bei žmones ir norėti jiems padėti. „Kiekviena diena darbe — man lyg šventė”, — teigia G. Olberkienė.
Fotografas – tarp menininko ir verslininko
Savo profesiją mums pristatė ir fotografas Rolandas Parafinavičius. Vyras mokiniams paaiškino skirtumą tarp darbo ir hobio. „Kiekvienas galime nufotografuoti save, draugą, tačiau tai dar nereiškia, kad mes esame fotografai”, – sako jis. Fotografas paaiškino, kad norint užsidirbti pinigų iš šios specialybės, reikia labai stengtis, gerai žinoti fotoaparato funkcijas, mokėti profesionaliai juo dirbti. Šis darbas reikalauja fantazijos ir tinka meniškiems žmonėms.
Ką veikia etnomuzikologai?
Diana Martinaitienė — etnomuzikologė ir renginių organizatorė. Moteris sudomino tuo, kad užsiima įvairia muzikine veikla. D. Martinaitienė organizuoja folklorinius šokius bei siuvasi kostiumus. Renginių organizatorės darbas — išties įdomus. Moteris pasidalijo patirtimi, kai organizavo savaitę trukusį projektą „Šiaulių dienos”. Šios srities specialistas, anot etnomuzikologės, turi būti kupinas idėjų ir turėti fantazijos joms įgyvendinti.
Odontologė sudomino ir įspėjo
Jurgita Andrulienė — odontologė. Moteris teigia, kad odontologo darbas labai kruopštus ir atsakingas. Šią specialybę norintys studijuoti privalo būti kantrūs, visada malonūs ir tolerantiški savo pacientams. Taip pat odontologė pabrėžė, kad šios srities specialistų šiuo metu yra labai daug ir ateityje tai gali būti neperspektyvi profesija Lietuvoje.
Kam netinka finansininko specialybė
Aušra Musneckienė — finansininkė. Anot specialistės, norint būti finansininku, žmogus turi būti kruopštus ir atsakingas. Ši specialybė tinka tiems, kuriems sekasi tikslieji mokslai. Finansininko darbas nerekomenduojamas labai aktyviems ir energingiems žmonėms, nes dažnas finansininkas ilgą laiką praleidžia dirbant su kompiuteriu.
Kosmetologė darbe dažnai jaučiasi pakylėta
Dana Jaunzemniecė — kosmetologė. Moteris labai myli savo darbą: „Man patinka padėti žmonėms tapti gražesniais.” Kosmetologė teigia, kad ši specialybė tinka tiems, kurie nori kitiems padėti kovoti su „grožio problemomis” ir jaučiasi pakylėti tai padarę.
Advokato profesija – individualistams
Trumpai ir aiškiai savo poziciją išdėstė advokatė Rita Roščenkovienė. Moteris džiaugiasi savo darbu ir rekomenduoja jį tiems, kurie nemėgsta rutinos ir moka apginti savo nuomonę. Ypač ši profesija tinka individualistams, nes būnant advokatu neturi viršininko, su savo klientais susitikimų laiką planuoji pats. „Tiesa, kad teisininkų labai daug, tačiau gerų teisininkų labai mažai”, — tvirtina advokatė.
Karjera klostėsi atvirkščiai
Kiek kitaip savo karjerą pradėjo Edita Aluzienė. Baigusi mokyklą, moteris planavo studijuoti mediciną, tačiau planai pasikeitė. E. Aluzienė išvyko į Švediją ir ten dirbo su mados įmone. Moteris džiaugiasi tokia patirtimi, nes praplėtė savo akiratį, susipažino su kita kultūra ir išmoko švedų kalbą, o grįžusi į Lietuvą toliau dirbo švedų mados versle. Anot jos, ypač naudinga mokėti kelias užsienio kalbas, nes tai padeda rasti darbą kitoje šalyje. Pati Edita moka keturias kalbas. Šiandien moteris nesigaili savo sprendimų, užaugino vaikus ir ruošiasi studijuoti kineziterapiją.
Po tėvelių prisistatymų vyko individualūs pokalbiai: pavieniui ir grupelėmis mokiniai specialistams pateikė įvairių klausimų, kai kurie netgi susitarė pokalbius pratęsti vėliau, pavyzdžiui, susitikti su advokate jos kontoroje. Tėvų specialybių mugę organizavo gimnazijos profesijos patarėja, karjeros koordinatorė Sigita Stonkienė.

Ieva ANDRULYTĖ, 

žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ narė

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje vykusioje Tėvų specialybių mugėje gražus būrys tėvelių gimnazistams pasakojo apie savo profesijas. 1164

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas