Tarptautinis mokinių projektas „Mokykimės užsienio kalbas kitaip!”
2015-02-21
Tarptautinio projekto „Mokykimės užsienio kalbos kitaip” gimnazistų vizitas Vokietijoje
Vasario 14-21 dienomis Lietuvos, Prancūzijos ir Vokietijos mokinių delegacijos dalyvavo tarptautiniame projekte „Mokykimės užsienio kalbas kitaip!”, kurį rėmė vokiečių-prancūzų jaunimo organizacija „Europa-direkt“. Dešimt Šiaulių miesto Juliaus Janonio gimnazijos mokinių, kuriuos lydėjo vokiečių kalbos mokytoja G.Beleckienė, išvyko į Širgisvaldę, Vokietiją su tikslu – garsinti mokyklos vardą ir tobulinti vokiečių kalbos žinias „kitaip“.
Atvykusius mokinius svetingai pasitiko projekto organizatoriai ir vertėjai, kurie talkino kiekvienai šalių atstovaujančiai grupei. Taip pat iškart po atvykimo teko sudalyvauti ir Užgavėnių šventėje, kuri atvėrė akis į dar nematytas užsieniečių tradicijas bei papročius. Pirmoji praleista diena paliko neišdildomą įspūdį mūsų širdyse ir norą dar labiau pažintį Vokietiją.
Lydimi besąlygiško smalsumo bei noro mokytis užsienio kalbos, projekto dalyviams nestigo entuziazmo, todėl buvo pasiruošę visiems išbandymams ir iššūkiams. Pirmoji projekto diena mums dovanojo linksmas emocijas bei nepamirštamus žaidimus, kurių metu susipažinome su prancūzų ir vokiečių mokiniais.
Svečiavimosi metu kiekvienas dalyvis atskleisdavo savo talentus – kas mokėjo gražiai dainuoti, kas kalbėjo net penkiomis užsienio kalbomis, o kas pasižymėjo moksluose ar sporte .Kiekvienas mokinys buvo savaip įdomus ir nuostabus.
Pirmoji užduotis ,kurią gavome – pažinti Širgisvaldę ir bendraudami kuo daugiau komunikuoti su kitų šalių mokiniais. Buvome suskirstyti į kelias tarptautines grupeles, kurią sudarė po du mokinius iš trijų šalių. Kiekviena grupė buvo aktyvi ir norėjo užduotį atlikti kuo įdomiau bei originaliau. Turėjome nemažai turiningo laiko parengti pristatymą, kurio metu pristatėme surinktą informaciją apie šį svetingą miestelį. Pažintinės kelionės metu visi janoniečiai suprato, kad tikrasis svetingumas kyla iš to ,kiek žmogus nori ir gali tau padėti.
Trečiąją dieną pradėjome aptarinėti temą ,dėl kurios ir kilo mintis organizuoti šį gražų projektą tarp kitų šalių mokinių t.y. išankstinės nuomonės, stereotipai bei pasenę, tačiau vis dar nepaneigti faktai. Visos trys tarptautinės grupės turėjo nupiešti savo šalis taip, kaip jie ją esą įsivaizduoję, taip pat nupiešti ir kitų mokinių šalis iš kur jie atvyko. Rezultatai tikrai stebino, bet ir šiek tiek nuliūdino. Vokiečių ir prancūzų mokinių delegacijos apie Lietuvą žinojo tikrai nedaug, todėl atėjo mūsų eilė jiems papasakoti, kokioje nuostabioje šalyje mes gyvename. Visi buvo nustebę ir ištroškę dar daugiau sužinoti apie mūsų gražią šalį. Ne paslaptis ir tai ,kad projekto metu atsirado užsieniečių mokinių ,kurie besąlygiškai norėjo kuo daugiau pažinti lietuvių kalbą bei susipažinti su papročiais, kultūra, švietimu.
Ketvirtadienį visa projekto dalyvių delegacija keliavo į Dresdeną. Turėjome nemažai laiko pažinti ir sužinoti keletą istorinių faktų apie patį miestą, taip pat stebėti jo kvapą gniaužiančią architektūrą. Pagrindinis mūsų tikslas buvo apsilankyti Saksonijos parlamente ir užduoti keletą klausimų patiems parlamento nariams: Sabine Friedel,Valentin Lippmann ir vienam iš svarbiausių politikų Markus Ulbig, kuris yra Saksonijos vidaus reikalų ministras. Kiekvienas politikas nuoširdžiai išreiškė savo nuomonę, todėl buvome jiems labai dėkingi.
Paskutinė viešnagės diena nekėlė labai didelio džiaugsmo, nes tai reiškė, kad artėjo mūsų laikas vykti namo, tačiau paskutinis vakaras visada išliks projekto dalyvių prisiminimuose. Kad išsiskyrimas nebūtų toks liūdnas, tarptautinės grupelės buvo parengusios puikų atsisveikinimo vakarą, kurio metu buvo žiūrimas komedijos žanro filmas, žaidžiami žaidimai bei dainuojama visų trijų šalių kalbų dainos.
Patirtis ,kurią įgijo Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai yra nuostabi ir nepamirštama. Per tokį trumpą laiką mes supratome, kad tautybių skirtumas, kalbų barjerai, išankstinių nuostatų nusistatymas neturi jokios įtakos bendravime, kompromisų ieškojime norint kažką padaryti ,kas vienytų kitas šalis. Šis projektas mums davė daugiau nei patys tikėjomės, todėl dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie jo įgyvendinimo!
Karolina Šimkutė, projekto dalyvė