„Swedbank” – Interaktyvi pažintis su organizacija iš vidaus
2015-04-23

2015 m. balandžio 23 d. mes Juliaus Janonio gimnazijos šeši ketvirtokai kartu su ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitiene buvome pakviesti susipažinti su „Swedbank” organizacija iš vidaus. Susitikimą organizavo AB „Swedbank” Šiaulių miesto Saulės ir Lyros klientų aptarnavimo centro valdytoja Loreta Volbikienė.
Sužinojome, kad „Swedbank“ šaknys glūdi Švedijos taupomojo banko tradicijose, susiformavusiose dar 1820 m. Nuo pat pradžių darbuotojams svarbiausia buvo glaudus bendradarbiavimas su klientais ir vietos bendruomene. Banko tikslas – skatinti stiprią ir tvarią daugelio gyventojų ir įmonių finansinę padėtį. Tai apima subalansuotos ekonomikos kūrimą, garantuojantį kiekvieno žmogaus ir visos visuomenės gerovę.

„Swedbank“ teikia visas bankines paslaugas privatiems asmenims ir įmonėms savo namų rinkose Švedijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Banko pagrindinė veikla apima paslaugų teikimą daugeliui privačių asmenų ir mažosioms bei vidutinėms įmonėms. Svarbiausia jiems ne produktai, o klientų poreikiai ir norai.
Apie inovacijas bankininkystėje mus supažindino elektroninių kanalų departamento direktorė Aurelija Lapėnaitė – Sytė. Ji teigė, kad ateityje bankui reikės: duomenų analitikų, UX specialistų, E pardavėjų, IT projektų vadovų, architektų, programuotojų, turinio valdytojų, dizainerių. Tam reikia baigti šias studijas: IT, taikomąją matematiką, vadybą, dizainą, psichologiją ir gebėti nuolat mokytis.
Apie sėkmingą darbą su banko verslo klientais papasakojo „Swedbanko“ verslo bankininkystės tarnybos vadovas Antanas Sabatauskas.
Pinigų keliu: taupymas ir investavimas mus vedė investavimo departamento vadovas Linas Grinevičius. Sužinojome, kad investavimo kompetencijų stiprinimas yra vienas iš prioritetinių mažmeninės bankininkystės tarnybos sričių.
Kiti banko darbuotojai mums papasakojo kaip bankas užsiima socialiai atsakinga veikla, kad jiems svarbu atsakingas verslas, santykiai su darbuotojais (galėjome stebėti jų darbo vietas, net 16 aukšte), visuomeniniai projektai ir aplinkosauginės iniciatyvos.
Nuo 2005 m. „Swedbank“ yra finansavęs virš 450 mln. litų investicijų į ekologiškos energetikos projektus.
Inicijuojant projektą „Žaliasis miestas“, banko darbuotojai pasodino daugiau kaip 10 tūkst. medžių ir kt. augalų įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Šiuo metu prie „Swedbank“ pastato puikuojasi žydinčios sakuros.
Banko darbuotojai aktyviai dalyvauja iniciatyvoje „Kam to reikia?!“ ir dalijasi žiniomis su mokiniais, padeda „Lietuvos Junior Achievement“ mokiniams kurti ir įgyvendinti verslo planus būdami jų verslo konsultantais, skaito paskaitas studentams universitetuose ir daugelyje kitų projektų.

Monika Abraitytė, IV f klasė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas