Šimtas dienų iki svajonių
2011-02-11

Liko šimtas dienų trinti mokyklos suolus, šimtas dienų erzinti mokytojus, šimtas dienų ir naktų savoje gimnazijoje. Praeitą savaitę 160-oji Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos abiturientų laida atšventė šimtadienio šventę.

Kaip ir kasmet, abiturientų klasė paruošė vaidinimą. Šiais metais spektakliai bendrai vadinosi „Tarp fantazijos ir realybės“. Kiekviena klasė vaidino skirtingo pobūdžio kaimelį. Jų būta visokių – nuo akmens amžiaus genties iki sovietinės gyvenvietės ar Italijos Carleonių šeimos. Kiekviename kaimelyje buvo po vieną vaikiną, kuris ieškojo sau tinkamos gyvenimo partnerės. O čia ir užvirė didžiosios melodramos. Buvo visko: neištikimybės dramų, daugpatystės, meilės tėvynei, svetimų žmonų nuviliojimų, motinos ir sūnaus meilės…

Šis šimtadienis ypatingas tuo, kad pirmą kartą scenarijus sukūrė abiturientė. Greta Griniūtė, ne vienerius metus vaidinanti teatro studijoje „Kompanija šauni“, šiais metais pati viena sumanė imtis kiekvienai klasei parašyti vaidinimo scenarijų. Mergina džiaugėsi turėdama tokią galimybę išbandyti save. Greta savo gyvenimą planuoja ir toliau sieti su menu, todėl tai buvo tarsi praktika prieš kitus darbus. Abiturientė teigė besidžiaugianti rezultatu – pavyko geriau, nei manė.

Dekoracijos, nepriekaištingi kostiumai ir plačios šypsenos – tai matė žiūrovai, vos tilpę į gimnazijos aktų salę. Kas vyko užkulsiuose ir po scenos užsklanda, tegali pasakyti patys aktoriai. Vieni susikibę už rankų kalbėjo maldas, kiti šoko laimės šokius… Beveik pusę metų prie savo vaidinimų plušėjusiems abiturientams teko patirti įvairių išgyvenimų. Kartais atrodė, kad spektaklis bus nepasisekęs, nieko vertas, tačiau po to, įdėjus daug darbo, pastangų, vieniems kitus perpratus, viskas pradėjo atrodyti kur kas geriau. Dvyliktokai ne tik atskleidė save scenoje, bet ir suartėjo, labiau pažino vienas kitą.

Spektaklių režisierė, teatro mokytoja Evelina Dambrauskaitė pusę ruošimosi šimtadieniui metų stengėsi, kad viskas pavyktų kuo geriau. Tai buvo antras mokytojos režisuotas šimtadienio spektaklis. Mokytoja siūlė kiekvienam pasirinkti tokį vaidmenį, kuriuo galėtų atskleisti save tokį, kokio galbūt dar niekas nematė. Ji kalbėjo, kad šimtadienis yra ta proga, kai gali nieko nebijodamas scenoje parodyti ne tik tai, ką geriausiai sugebi, bet ir tai, ko galbūt niekas iš tavęs nesitikėjo. Abiturientai, prisijaukinę savo vaidmenis, džiaugėsi galėję taip save išbandyti ir atsiskleisti.

Kaip ir kasmet, šimtadienio spektaklis Juliaus Janonio gimnazijoje buvo rodomas du kartus: kartą mokyklos bendruomenei ir draugams, kitą – šeimai. Abu kartus salė buvo sausakimša. Žiūrovai spėjo nubraukti ir ašarą, ir smagiai prisijuokti. Šimtadienio šventę vainikavo keturių abiturientų – Justinos Mazrimaitės, Viliaus Barausko, Justės Šulcaitės ir Tomos Prialgauskaitės – sukurta daina „Ten, kur svajonė“.

„Nejaugi viskas?“ – klausia abiturientai. Atrodo, nepastebėjom, kaip prabėgo tiek laiko, o dabar liko tik šimtas dienų. Šimtas dienų iki kažko naujo, nepažinto, iki savo svajonės…

Viktorija Barkauskaitė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas