Šimtadienis atskleidė abiturientų talentus
2014-02-07

Vasario 7 dieną, po pamokų, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija skubėjo į „Saulės“ koncertų salę, kurioje vyko 163-iosios gimnazijos laidos vaidinimas „Vienas. Šeši. Trys.“ Spektaklio veiksmas prasidėjo, interpretuojant Vilniaus oro uostą. Septyni mokiniai čia stovėjo su lagaminais. „O kas dabar?..“ – sutrikę klausė jie.
Pirmoji scena nukėlė į Italiją – mados ir prabangos sostinę. Paaiškėjo, kad ir paprasta mergina iš Lietuvos čia gali sėkmingai pradėti savo karjerą. Vėliau keliavome į svajingąją Prancūziją, kurioje pasimetusi lietuvaitė, silpnai mokanti prancūzų kalbą, gavo darbą prabangiame restorane. Jame susipažino su žavingu vaikinu ir įsimylėjo.
Kitoje scenoje – Anglija. Svajonės siekiantį lietuvaitį pasitiko keletas džeimsų bondų – vyrukų juodais kostiumais. Jie aplankė žymiausias Londono vietas, bet bandė nuteikti jaunąjį vaikiną pesimistiškai dėl jo svajonės įkurti grupę. Be reikalo: nuostabiai atlikta abiturientų Marijaus Česnulaičio ir Samilio Adeikio daina „Aš dar dainuosiu“ panaikino bet kokias abejones.
Kitas siužetas -Ispanijoje. Abiturientai scenoje puikiai perteikė ispanišką temperamentą: aistringi šokiai, egzotiški drabužiai, meilės dramos – viskas bylojo, kokia ši šalis ypatinga.
Dar viena šalis, kurioje atsidūrė abiturientai, – Jungtinės Amerikos Valstijos. Atvykėlė iš Lietuvos sugalvojo užfiksuoti naktinį New York‘o gyvenimą – filmavo pamokas, vykstančias universitete, šmaikščius lindi hopo žingsnius, hip hopo judesius, abiturientės Živilės Tijūnaitytės atliekamą garsiąja dainą „New York“.
Spektaklio pabaigoje žiūrovai buvo sugrąžinti į tėvynę Lietuvą. Gyvenimas bendrabutyje, studentiškai „tvarkingi“ kambariai, vis dar kompiuterinius žaidimus žaidžiantys studentai, šauni budėtoja, taupanti bendrabučio elektrą ir neleidžianti jaunimui žiūrėti svarbių krepšinio varžybų, jogos pratimai prajuokino visą salę. Puikiai suorganizuotas spektaklis, užvedantys šokiai, o ypač finalinė daina, sukurta pačių abiturientų ir jautriai skambėjusi visų lūpose, nepaliko abejingų.
Šimtadienio dainą gimnazijos abiturientai patys kuria jau 12 metų. Šių metų dainos žodžių autorius Petras Šimonis, muziką sukūrė Petras Šimonis, Živilė Tijūnaitytė ir Justina Baliutytė, solistai – Živilė Tijūnaitytė, Justina Baliutytė ir Petras Šimonis. Instrumentuotė – Aušvydo Kupčinsko, Kipro Čėsnos, Karolio Stončiaus ir Petro Šimonio.

Šventės pabaigoje jaunieji aktoriai dėkojo gimnazijos teatro mokytojai Evelinai Dambrauskaitei, pastačiusiai spektaklį, kuriame atsiskleidė tikėti ir netikėti abiturientų talentai. Šimtadieniui padėjo pasiruošti muzikos mokytoja Inga Valaitienė, gitaros mokytojas Laimonas Tamošiūnas, šokių mokytoja Jūratė Vaitkienė ir Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Daiva Gedminienė.
Akvilina ŠARAUSKAITĖ, 
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ narė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas