Sidabro ženklelio komandos ,,Didelių nugarų“ pergalė prieš iššūkius!
2025-05-28
Šių metų gegužės 23–25 dienomis stipriosios ir entuziastingos gimnazistės, žinomos kaip ,,Didelės nugaros“, įveikė vieną svarbiausių savo nuotykių – sidabro lygio kvalifikacinį žygį, kuris joms
pavyko su kaupu!
Pirmąją dieną gamta jas apdovanojo – oras buvo nuostabus, nuotaika puiki, o nuovargio nė kvapo. Net trumpas pasiklydimas miške nesugadino komandos entuziazmo. Tačiau antroji diena atnešė
tikrą išbandymą: praūžė be galo stipri liūtis, nepagailėjusi nieko – lijo net kruša! Vis dėlto, net tokios atšiaurios sąlygos nesustabdė merginų kelio į priekį. Vakarais stovyklavietėse jos mėgavosi
lėtai besileidžiančia saule, šnekučiavosi prie laužo, žaidė žaidimus ar tiesiog dalijosi keisčiausiomis mintimis.
Trečiąją dieną žygis tapo ir didžiausiu išbandymu, ir didžiausiu malonumu. Kūnas buvo pavargęs, kojos atsisakinėjo judėti, tačiau žinojimas, kad vos už 5 kilometrų laukia mylima žygio vadovė,
suteikė jėgų pasiekti finišą. Šis žygis atvėrė komandai akis, leido pabūti su savimi ir giliai apmąstyti patirtis. Nors sėdint šaltyje ir lietuje kildavo klausimas: ,,Kam man to reikia?“, merginos
suprato, kad žygių grožis slypi būtent tuose prisiminimuose – tiek geruose, tiek bloguose.
Visa grupė neįtikėtinai suartėjo, pamatė viena kitos stiprybes ir savybes. Jos nuolat rūpinosi viena kita, dalijosi mintimis ir prisiminimais. Komanda džiaugiasi, kad ryžosi šiai kelionei. Įveikti 70
kilometrų atstumas net nepasirodė didelis, nes žygio metu merginos jautė palengvėjimą ir atitrūkimą nuo įtemptos kasdienybės. Įgijusios šią neįkainojamą patirtį, ,,Didelės nugaros“ pažadėjo
ateityje įveikti ir aukso lygio žygį!
Urtė BARKAUSKAITĖ, DofE programos sidabro ženklelio dalyvė


































