Šiauliuose šurmuliavo „Šiaulių regiono mokomųjų mokinių bendrovių mugė 2016“
2016-03-04

 

Kovo 4 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Tilžė“ vyko pirmoji „Šiaulių regiono mokomųjų mokinių bendrovių (MMB) mugė 2016“. Į MMB mugę „Mes verslūs, o tu?“ pristatyti savo kuriamų produktų sugužėjusius jaunuolius atvyko pasveikinti LR premjeras Algirdas Butkevičius bei Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Ši mugė atvira, nes Šiaulių regione jaunimo įkurtų bendrovių kol kas yra per mažai, kad galima būtų suorganizuoti  tokią gražią šventę. Joje savo verslo idėjas pristatė per 20 mokomųjų mokinių bendrovių ne tik iš Šiaulių miesto ir regiono, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus, Vilkaviškio. Nuo ekologiškų tušinukų iki reklamos paslaugų ar neįgalių vaikų socializacijos projektų – šioje pirmoje parodoje Šiauliuose netrūko išradingų idėjų ir veiklių jaunų žmonių, turinčių didelių tikslų sau ir Lietuvai. Kompetetinga verslininkų komisija vertino bendrovių veiklas. Pagrindinė mugės iniciatorė Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus ekonomikos ir verslo mokytoja Reda Valiukienė šiuo renginiu kviečia Šiaulių regiono visuomenę ir mokyklas daugiau dėmesio skirti moksleivių verslumo ugdymui. MMB mugę organizuoti padėjo Šiaulių miesto savivaldybė,  VšĮ „Verslo inkubatorius“, Lietuvos Junior Achievement, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija. Renginį rėmė gausus būrys rėmėjų.

   Geriausia mokomąja mokinių bendrove komisijos sprendimu tapo Kauno „Saulės“ gimnazijos MMB „La Jam“.

   Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje veikianti MMB „BLACK AND RED“ buvo pripažinta „Geriausia mokomąja bendrove Šiaulių mieste“ –  bendrovės nariams atiteko Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus įsteigtas prizas.

   Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje mokinių mokomųjų bendrovių veiklai vadovauja ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė. Gimnaziją mugėje atstovavo dvi bendrovės.  MMB „Drobė minčiai“ ir  gavo nominaciją „Už perspektyviausią verslo idėją“. Prizą už šią nominaciją įsteigė AB „Swedbank“ Saulės ir Lyros klientų aptarnavimo centrų vadovė Loreta Volbekienė. Ši bendrovė taip pat laimėjo diplomą kaip daugiausiai PLC „Tilžės“ lankytojų simpatijų pelniusi MMB. Prizą ir diplomą įsteigė PLC „Tilžė“ direktorė Jūratė Briaukuvienė. Dar viena Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos  MMB „EcoWrite“ gavo nominaciją „Už ekologiškiausią verslą“. Prizą už šią nominaciją įsteigė UAB „Plasteksus“ direktorius Egidijus Vaitkevičius. Dėkojame buvusiai MMB „Termokolorita“ prezidentei Monikai Abraitytei, mokinių tėvams – Loretai Volbekienei  bei Linui Burgailai už darbą komisijoje ir įsteigtus prizus.

   „Mokomųjų bendrovių patirtis yra neįkainojamos vertės. Dar mokyklos suole Jūs įgyjate įgūdžių, kaip teorines ekonominio ir finansinio raštingumo žinias pritaikyti praktikoje. Be to, jūs mokotės, kaip dirbti komandoje, generuoti idėjas ir imtis atsakomybės. Gyvenimo pradžioje gauti įgūdžiai ateityje padės Jums išvengti daugelio klaidų ir įveikti visas kliūtis“, – mokiniams sakė premjeras A. Butkevičius.

   „Dalyvaudami tokiose mugėse kaip ši, moksleiviai gauna naudingos patirties ir patyrusių verslininkų įžvalgų, taip jie noriai tobulėja ir ugdo savo bendruosius ir profesinius įgūdžius,“ – džiaugiasi VšĮ. „Lietuvos Junior Achievement“ direktorius Justinas Noreika.

   MMB Lietuvoje, Europoje ir visame pasaulyje yra sudėtinė Junior Achievement programos, kuri Europos Komisijos pripažinta kaip „Geriausia verslumo ugdymo praktika“, dalis. Mokiniai patys kuria tikrą bendrovę, turi akcininkus, valdo verslą: turi planą, finansus, gamina produktus ar teikia paslaugas, juos parduoda, gauna pajamas, jas apskaito. Ir taip iki vienerių mokslo metų.

   Mūsų šalyje JA programos kasmet pasiekia virš 20 tūkst. mokinių iš daugiau nei 300 mokyklų.

Ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas