Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokytojai dalyvauja „Erasmus+“ finansuojamuose mokytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose Dubrovnike
2024-08-23
2024 Rugpjūčio 21
Rugpjūčio 12-16 d. keturios Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokytojos (Ingrida Bagučianskienė, Violeta Eidintienė, Ramunė Kančiauskienė ir Skirmantė Ulvidienė) tobulino ir gilino savo kompetencijas „Erasmus+“ finansuojamuose mokytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose apie streso valdymą, perdegimą darbe ir dėmesingą įsisąmoninimą (mindfulness) „Stress management and burnout prevention“ Kroatijoje, Dubrovniko mieste.
Remiantis organizacijos, atsakingos už ekonominį bendradarbiavimą ir plėtrą (Organisation for Economic Cooperation and Development), tyrimo TALIS (Teaching and Learning International Survey) rezultatais, visame pasaulyje net 60-70 proc. mokytojų patiria stresą darbe. Didelis darbo krūvis darbe, emocinė įtampa, didėjantys reikalavimai sukelia mokytojo perdegimą, išsekimą ar net depresiją. Mokiniai taip pat neišvengia stresinių situacijų kasdieniniame mokyklos gyvenime, todėl šie kursai, suteikiantys informacijos apie streso prevenciją ir būdus jį sumažinti, yra aktualūs visai mokyklos bendruomenei.
Tik atvykus į Dubrovniką kursų dalyvius pasitiko šilta, ramiu gyvenimo tempu alsuojanti atmosfera. Nuvykusios į kursų vietą, Akademinių studijų centrą Dubrovnike, dalyvės susipažino su šauniuoju lektoriumi Dario ir kursų kolegomis: mokytojais iš Vokietijos, Airijos, Vengrijos, Belgijos, Prancūzijos, Lenkijos ir Latvijos.
Įvairių šalių mokytojai aptarė švietimo sistemoje kylančius iššūkius, stresą lemiančius faktorius, jų poveikį mokymo ir mokymosi procesui. Dirbant grupėse buvo aptarti būdai, kaip motyvuoti mokinius, kurti pozityvią atmosferą pamokos metu ir daug dėmesio buvo skirta dėmesingo įsisąmoninimo („mindfulness“) praktikai. Kursų dalyviai susipažino su dėmesingo įsisąmoninimo svarba, nauda ir jo poveikiu žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai. Mokytojai gilino žinias apie sąmoningo kvėpavimo, dėmesingumo, mokymosi aktyviai judant ir žaidžiant gamtoje metodikas, mokėsi smegenų mankštos būdų, atliko aktyvaus klausymosi bei dėmesingo įsisąmoninimo praktikas, pristatė savo šalies ir įstaigos išskirtinumą, dalijosi patirtimi su kolegomis iš 8 šalių. Daug dėmesio buvo skirta emocijoms, jų atpažinimui ir priėmimui.
Visų dalyvavusių atsiliepimai apie mokymus patys geriausi, kiekvienas išmoko kažką naujo ir pasisėmė įdomios patirties. Kursų vizito metu įgytos žinios ir nauja patirtis padės kurti pozityvią, įtraukiančią, motyvuojančią ugdymo atmosferą bei įveikti iškylančius mokymo ir mokymosi iššūkius.
Teksto autorės Projekto dalyvės. Vizito dalyvių foto lektoriaus D. Čaljkušić
Šis leidinys (ar kūrinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.
Nuoroda į veiklų video.
https://www.facebook.com/watch/?v=1198581868032536&rdid=0Cu52IUZki0nnM9s