Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje vyko renginiai, skirti keliautojui, fotografui ir gamtosaugininkui Olegui Truchanui
2014-11-20

I vietą pelnė Goda Orlakaitė (Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija, II klasė) už fotografiją „Tarp smėlio ir vandens delnų“.

II vieta skirta Gytei Kazimieraitytei (JJG, IV c klasė) už foto darbą „Baltijos vėjo dukra“.

Žiūrovų simpatijų prizą ir III vietą pelnė Emilijos Viskontaitės (JJG, III e klasė) fotografija „Aš ir Tu… Smėlis, jūra ir vėjas“.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija sukvietė akademinę bendruomenę į renginius, skirtus šviesaus atminimo Australijos lietuviui, keliautojui ir gamtosaugininkui, buvusiam janoniečiui Olegui Truchanui atminti.
Pirmoji renginių ciklo diena prasidėjo pakeliant simbolinę burę ir įkuriant vėtrungę gimnazijos kiemelyje. Burės kūrėjai – technologijų ir dailės mokytojai Daiva Leliukienė, Ingrida Budraitienė ir Vaidas Jankevičius.
Iškilmingoje burės pakėlimo ceremonijoje, džiaugtasi unikalia O.Truchano asmenybe, prisiminti jo nuveikti gamtosauginiai darbai. „Žmogus ir gamta – neatsiejama visuma,“ – tai Olego Truchano žodžiai, kurie turbūt puikiausiai atspindi jo atsidavimą natūraliajam pasauliui. Burės tematika pasirinkta neatsitiktinai – O.Truchanas labai mėgo Rėkyvos ežerą, skrodė jo paviršių burėmis, buvo netgi Lietuvos buriavimo čempionas.
Antroji diena kvietė gimnazijos bendruomenę į III respublikinės fotografijų parodos „Žmogus vėjo ir smėlio pasaulyje“ atidarymą. Janoniečiai susipažino su parodos ekspozicija ir rinko jiems labiausiai patikusią nuotrauką. Žiūrovų simpatijų prizas atiteko Emilijai Viskontaitei (JJG, III e klasė) už nuotrauką „Aš ir Tu… Smėlis, jūra ir vėjas“. Autoritetinga foto konkurso darbų vertinimo komisija, vadovaujama žymaus Šiaulių miesto fotomenininko Ričardo Dailidės, I vietą skyrė Godai Orlakaitei (Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija, II klasė) už nuotrauką „Tarp smėlio ir vandens delnų“. II vieta skirta Gytei Kazimieraitytei (JJG, IV c klasė) už foto darbą „Baltijos vėjo dukra“. III vieta atiteko Skirmantei Deveikytei (JJG, III e klasė) už nuotrauką „Pėdsakas smėlyje“. Visos nugalėtojos buvo apdovanotos UAB „Nutrilita“ įsteigtais prizais ir komisijos pirmininko R.Dailidės atminimo dovanėlėmis.
Renginių ciklą vainikavo IV respublikinė mokinių ir mokytojų konferencija „Žmogus ir gamta – neatsiejama visuma. Žmogus vėjo ir smėlio pasaulyje“, kurioje dalyvavo 19 pranešėjų iš įvairių Lietuvos vietų. Džiaugiamės atvykusiais buvusiais janoniečiais iš Vilniaus universiteto – prof. dr. Darijumi Veteikiu, III kurso geografijos specialybės studentėmis Gintare Pauliūte ir Gabija Tamulaityte. Savo pranešimus skaitė Joniškio „Aušros“ gimnazijos, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Kuršėnų Politechnikos mokyklos moksleiviai. Džiaugiamės visais pranešimais – jie buvo įdomūs, naudingi, be galo vaizdūs, muzikalūs ir išradingi. Pranešėjai labai nuoširdžiai gilinosi į savo pasirinktas temas, jų iškalba, pranešimo formatas sudomino ir nepaliko abejingo nė vieno. Pranešėjų darbą įvertino pagrindinis konferencijos rėmėjas – UAB „Šiaulių vandenys“, įsteigdamas ypatingus suvenyrinius prizus.

Gitana Kazimieraitienė
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija,
Geografijos mokytoja, klubo „Žemės draugai“ vadovė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas