Šiaulių berniukų gimnazijos biblioteka – pirmoji valstybinė biblioteka mieste
2011-10-12

Spalio 12 d. gimnazijos bibliotekoje vyko renginys ,,Šiaulių berniukų gimnazijos biblioteka – pirmoji valstybinė biblioteka mieste“. Ji kūrėsi kartu su gimnazija ir yra pirmosios valstybinės bibliotekos Šiauliuose užuomazga. Renginyje dalyvavo buvę gimnazijos auklėtiniai: profesorius V. Rimkus, Šiaulių universiteto dėstytojas J. Nekrašius, fotografas A. Musneckis, Šiaulių apskrities P.Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja A.Šiaulienė, Savivaldybės viešosios bibliotekos, miesto knygynų atstovai, Šiaulių universiteto bibliotekos darbuotojai, gimnazijos mokytojai lituanistai ir senjorai, Šiaulių miesto gimnazijų, pagrindinių mokyklų ir kitų bibliotekų bibliotekininkai.
Bibliotekoje ir skaitykloje pristatytos trys parodos: retų leidinių ekspozicija „Šiaulių berniukų gimnazijos bibliotekos išlikę leidiniai“, „Leidiniai, išleisti gimnazijos 160-mečio proga“ ir buvusios gimnazistės, V. Kudirkos pagrindinės mokyklos dailės mokytojos A. Grybauskaitės tapybos paroda „Paukščiai“. Gimnazistai skaitė prisiminimus iš buvusių gimnazijos auklėtinių S. Kairio, J. Paukštelio ir P. Višinskio knygų. Gimnazija išleido Jonas Nekrašius leidinį „Šiaulių berniukų gimnazijos biblioteka – pirmoji valstybinė biblioteka mieste“. Leidinyje apžvelgiama bibliotekos istorija: asmenys, knygos ir saviti jų ženklai.

Buvęs gimnazijos mokinys ir bibliotekos būrelio narys, kraštotyrininkas J. Nekrašius skaitė pranešimą apie bibliotekos raidą, knygų ženklus ir įrašus, knygų likimus. Prisiminimais apie savo tėvelį J. Rimkų, buvusį berniukų gimnazijos bibliotekininką, dalijosi menotyrininkas V. Rimkus. Gimnazijos direktorius R. Budraitis bibliotekai perdavė retą leidinį – 1886 m. išleistą rusišką knygą „Namų amatai“ su berniukų gimnazijos spaudu. Fotografas A. Musneckis padovanojo dvi unikalias knygas, o III g klasės gimnazistė A.Maziliauskaitė su mama įteikė visą rinkinį retų leidinių iš savo asmeninės šeimos kolekcijos.

Bibliotekos vedėja B.Grigienė dėkojo Australijos rėmėjams I. Poželaitei Davis, AM, K. Butkui bei daugeliui kitų už vertingas knygas, albumus, paveikslus ir lėšas bibliotekai.

Informaciją paruošė bibliotekos vedėja Birutė Grigienė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas