,,Šakotas giminės medis“
2017-03-20

Jau daugiau nei dešimtmetį Juliaus Janonio gimnazijoje vykdomas projektas ,,Šakotas giminės medis“. Jo tikslas yra, kad mokiniai daugiau sužinotų apie savo giminę, apie žmones, kurių nepažinojo, apie jų profesijas, gyvenimo istorijas. Tai yra labai įdomus ir daug laiko bei pastangų reikalaujantis darbas. Šį projektą atlieka visi gimnazijos pirmokai.

Visų pirma, mokiniams yra integruojamos lietuvių kalbos ir etikos pamokos, kuriose jie supažindinami su darbo reikalavimais, mokiniams išsamiai papasakojama, ką ir kaip daryti, mokytojos parodo pavyzdžių ir duoda naudingų patarimų. Tuomet mokiniai imasi darbo. Jie turi rasti informacijos apie seniausius giminės žmones, sužinoti jų vardus ir pavardes, pasidomėti apie jų profesijas ir gyvenimą bei rasti įdomios informacijos, kurią galėtų papasakoti. Surinkę visus duomenis, mokiniai turi surašyti vardus, pavardes ir datas ant lapo bei pristatyti klasei. Tai labai naudingas darbas, nes jį atlikdami vaikai daugiau sužino apie savo giminę, pabendrauja su artimaisiais, tai tarsi suartina šeimą. Taip pat projektas naudingas todėl, kad sužinome  apie gyvenimą kitu laikotarpiu  nei dabar ir galime  palyginti,  kaip pasiketė žmonių gyvenimas, tradicijos. Manau, kad tai nesudėtingas būdas užsidirbti gerą pažymį, žinoma, jei į darbą  atliksi atsakingai. Na, ir tieiog įdomu klausyti bendraklasių pristatymų, daugiau sužinoti apie juos pačius, jų šeimas  ir giminę.

Mokiniai darbus pristato ir pateikia labai įvairiai: vieni pasakoja įdomių istorijų apie prosenelių ištrėmimą ir gyvenimą sovietmečiu, kiti pasako giminės profesijas, treti įvardija garsius giminės žmones, atsineša jų apdovanojimų. Kai kurie turi ir savo giminės išleistą knygą, parodo nuotraukų ar laikraščio iškarpų. Mokinių darbai labai spalvingi ir originalūs. Tie, kurie moka piešti, savo giminę įrėmina gražiame piešinyje, kiti tiesiog nubraižo  aiškias ir tvarkingas schemas.

Iš projektinių darbų yra surengta paroda naujo pastato trečiame aukšte. Ją apžiūrėti gali visi norintys.

Justė Besarabovaitė, Ib

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas