Projekto ,,Kova su pavojais per olimpines vertybes“ susitikimas Šiauliuose

Baigiamasis programos Erasmus+ Sportas mažųjų partnerysčių projekto ,,Kova su pavojais per olimpines vertybes“ dalyvių susitikimas įvyko Juliaus Janonio gimnazijoje, Šiauliuose. Jame dalyvavo partneriai iš Turkijos, Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos.
Baigiamojo projekto susitikimo Šiauliuose tikslas-aptarti projekto metu įgyvendintas veiklas, bei susipažinti su Lietuva. Visi susitikimo dalyviai Lietuvoje viešėjo pirmą kartą ir džiaugėsi galimybe susipažinti su Šiaulių miesto istorija, kultūra, lietuviškomis tradicijomis.
Pirmąją projekto susitikimo dieną dalyviai susipažino su Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, apžiūrėjo mokymo bazę. Svečiai gyrė jaukią bei šiuolaikišką aplinką, sporto bazes, mokiniams ir mokytojams patogiai pritaikytas laisvalaikio erdves. Ekskursiją po mokyklą pravedė gimnazijos direktorius Rimas Budraitis, o svečius viso vizito metu lydėjo fizinio ugdymo mokytojų komanda.
Viena iš projekto susitikimo veiklų-baigiamoji konferencija, kurios metu dalyviai linksmai žaisdami pasitikrino žinias apie olimpizmą, sportą, bei kokie pavojai tyko jaunųjų sportininkų. Nuoširdi projekto koordinatoriaus Emiro Turamo sveikinimo kalba priminė, koks svarbus vertybėmis grįstas ugdymas ir viena iš efektyviausių priemonių yra sportas ir kad labai svarbu kuo anksčiau vaikus ir jaunuolius supažindinti su olimpinėmis vertybėmis.
Mokytojos Irena Vidžiūnienė ir Rasa Šimkevičienė pristatė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos neformaliąją veiklą, sporto bei fizinio aktyvumo veiklas, olimpinio švietimo programą mokykloje. Svečiams labai patiko alumni janonietės Rugilės Abukaitytės pranešimas apie mokinių sporto komiteto veiklas gimnazijoje, mieste ir respublikoje. Po pristatymo sulauktas pasiūlymas bendradarbiauti Stambulo universiteto, sporto skyriaus studentams ir sporto komiteto nariams. Projekto dalyviai janoniečiai Brigita Abukaitytė ir Matas Vertelis tęsė konferenciją ir dalinosi įspūdžiais iš projekto mobilumo vizito Turkijoje.
Gimnazistė taip pat pasidalino mintimis apie vykusį tarptautinį krepšinio turnyrą 3×3 tarp projekte dalyvaujančių jaunuolių, žaidimus, diskusijas, išvykas po Stambulo įžymiąsias vietas ir žinoma prisiminė galimybę stebėti rungtynes tarp Kauno ,,Žalgirio“ ir Stambulo ,,Anadolu Efes“. Matas pranešimą baigė mintimis ,,Ši kelionė leido suprasti, kad geri draugai yra kur kas svarbesni už gerus rezultatus. Be to, įrodė, kad laimėjimai neturi tapti vieninteliu siekiu žmogaus gyvenime. Šis nuotykis, kupinas nepamirštamų įspūdžių, aplankytų vietų bei naujų pažinčių privertė susimąstyti ir gerai apgalvoti, kas yra tikrieji prioritetai mūsų gyvenimuose“. Buvo džiugu prisiminti viešnagę Stambule.
Erasmus+ projekto koordinatorė Ilknur Dinc iš Turkijos, trumpai apžvelgė visą projekto eigą, išškilusius sunkumus, bei pasidžiaugė sėkmingai organizuotais renginiais, skirtais vertybių bei gyvenimiškų įgūdžių ugdymui, sporto, ypač krepšinio ir fizinio aktyvumo integravimo svarbą, tėvų įsitraukimą bei pandemiją. Konferenciją baigėme trumpo filmuko peržiūra apie įgyvendintas projekto partnerių veiklas.
Po pertraukos vyko projekto vadovų susitikimas. Detaliai išnagrinėtos organizuotos veiklos, pasitikrintas išsikeltų tikslų įgyvendinimas, aptartos ataskaitų pateikimo datos.
Susitikimo metu buvo organizuojamos pažintinės išvykos, kurios padėjo geriau susipažinti su Šiaulių miesto istorija, kultūra, tradicijomis. Po pietų projekto dalyviai lankėsi Šiaulių miesto sporto arenoje, kurioje ekskursiją pravedė Šiaulių miesto sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas. Buvo trumpai pristatyta Šiaulių miesto sporto istorija ir pasiekimai. Svečiams buvo įdomu susipažinti su Šiaulių miesto krepšinio klubo ,,Šauliai“ veikla.
Linksmai nusiteikusi projekto komanda išvyko į ekskursiją po Šiaulius ir apylinkes. Svečiams neišdildomą įspūdį paliko pasivaikščiojimas po Kryžių kalną bei Naisius. Nuostabūs Baltų muziejai po atvirumi dangumi bei arena tamsoje atrodė mistiškai.
Antros dienos ryte projekto dalyviai išvyko į susitikimą LTOK, Vilniuje. Po nuoširdaus pabendravimo Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė ir Kasparas Šileikis, olimpinio švietimo programos vadovas, svečiams papasakojo apie Lietuvos olimpinio švietimo programas. Po diskusijų dalyviams buvo įteikti projekto sertifikatai ir atminimo dovanėlės.
Įkvėpti pasakojimų ir nuoširdaus bendravimo apie olimpizmą, svečiai išvyko į Trakus. Ekskursijos metu aplankė Trakų pilį, pasivaikščiojo po miestelį bei paragavo lietuviškų tradicinių valgių. Susitikimas baigėsi nuoširdžiais palinkėjimais ir apsikabinimais.
Dalyvavimas vienerių metų projekto veiklose treneriams, mokytojams ir mokiniams buvo galimybė dalintis patirtimi, mokytis vieniems iš kitų, atrasti ir pažinti vieniems kitų kultūras, taip pat galėjo patobulinti savo bendravimo įgūdžius, patobulinti anglų kalbos žinias.
Džiaugiamės galimybe dalyvauti Erasmus + projekte.

Projekto koordinatorė Irena Vidžiūnienė ir vadovė Rasa Šimkevičienė

Atnaujinta 2022-02-10
  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas