Projektas „Janoniečių kelionės“: sveikinimai iš Kalėdinio Talino!
2022-12-20

Kai už lango žiemiški orai – nepatingėk susiruošti į kelionę, kurios metu gali aplankyti objektus „po stogu“ – muziejus, operą, edukacines dirbtuves, laisvalaikio pramogų centrą. Būtent taip ir padarė Juliaus Janonio gimnazijos I – III klasių mokiniai. Jie nusprendė vykti į netolimą kaimyninę Estiją – aplankyti UNESCO paveldo sąraše esantį Taliną.

Draugiška gimnazistų ekskursija prasidėjo po šventinio renginio gimnazijoje – Karnavalo. Užburti ypatingos karnavalo bendrystės leidomės anksti ryte išvykon link Talino.

Pirmąją kelionės dieną skyrėme pažinčiai su Estijos sostine: turėjome apžvalginę ekskursiją autobusu, pamatėme olimpinį buriavimo centrą Piritoje, Kadriorgo parką ir rūmus, Dainų slėnį, atokesnes miesto vietas prie Suomių įlankos, pasivaikščiojome po jaukų Talino senamiestį, praėjome Katerinos skersgatviu, aplankėme požeminius Talino tunelius, kuriuose susipažinome su edukacija „Laiko tėkmė. Talinas 1219-2219“. Aukštutiniame mieste žavėjomės Talino panoramomis nuo apžvalginių aikštelių, fotografavomės visi kartu prie Tompea pilies, kurioje įsikūręs Estijos parlamentas. Aplankytas Hermano bokštas,  Storosios Margaritos bokštas, Nevskio ortodoksų katedra, „Trumpoji koja“.

Daug puikių emocijų suteikė koncertinė vakaro programa Rotušės aikštėje, mirgančių lempelių jaukume skendinčio senamiesčio gatvelių ir kiemelių apžiūrėjimas. Talinas pasirodė labai šviesus, tyliai laukiantis Kalėdinio stebuklo miestas.

Kitą dieną lankėmės Talino kruizinių laivų uoste ir naujausiame Talino muziejuje – išradimų fabrike „PROTO“. Čia turėjome galimybę pasinerti į interaktyvų pramogų, mokslo ir virtualios realybės pasaulį. Per du išradimų fabriko aukštus išdėstyta dešimtys žaidimų: galima skristi oro balionu, sėsti už pirmojo pasaulio automobilio vairo, pasivaikščioti vandenyno dugnu, lenktyniauti mašinėlėmis, kurios valdomos tau minant dviratį, išmėginti „skrajojančio žmogaus“ potyrius, piešti lazeriais. Įdomi ir paties muziejaus pastato istorija – nuo 1912 metų čia veikė povandeninių laivų statykla, kurią įkūrė garsiojo Alfredo Nobelio giminaitis Emanuelis Nobelis ir Artūras Lesneris.

Dėkojame savo klasės vadovei Gitanai Kazimieraitienei (I a) ir karjeros patarėjai Astai Abukaitienei už kartu smagiai praleistą laiką – suradome naujų draugų, labiau pažinome vieni kitus. Kelionės pabaigoje visiems janoniečiams mokytojai įteikė „Kelionės pasą“ – kaip įrodymą ir kaip prisiminimą apie šią žiemišką išvyką.

Mums dvi dienos legendinio Kalevo žemėje prabėgo labai greitai, o iš gidės sužinojome, kad liko tiek dar neaplankytų vietų… Tikime, kad dar ne kartą sugrįšime į kaimyninę šalį, o mūsų projektas „Janoniečių kelionės“ tęsis visus gimnazinius metus.

 

Amelija Oliškevičiūtė,

I a klasė, žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ narė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas