Projektas „Draugiška klasė“ – Sveikinimai iš Lačplėsio žemės!
2015-01-31

Kai už lango permainingi žiemos orai – nepatingėk susiruošti į kelionę, kurios metu gali aplankyti objektus „po stogu“ – muziejus, operą, vandens pramogų parką, laisvalaikio pramogų centrą. Būtent taip ir padarė Juliaus Janonio gimnazijos II – III klasių mokiniai. Jie nusprendė vykti į netolimą kaimyninę Latviją.
Draugiška gimnazistų ekskursija prasidėjo Kotrynos Šlivinskaitės (III f klasė) sukurtu konkursu apie Latvijos žemę. Į savo išmaniuosius telefonus parsisiuntę specialią programėlę, atsakinėjome į paruoštus klausimus apie Latvijos istoriją, geografiją ir kultūrą. Kotrynos parengtos virtualios užduotys mus parengė ekskursijai, padėjo sužinoti įdomių faktų apie Rygą ir Jūrmalą – miestus, kuriuos rengiamės aplankyti.
Pirmąją kelionės dieną skyrėme pažinčiai su Rygoje įsikūrusiu Farmacijos istorijos muziejumi, pasivaikščiojome po jaukų Latvijos sostinės senamiestį, aplankėme Mencendorfo namą – muziejų, kuriame susipažinome su XVI – XVIII a. rygiečių buitimi. Daug puikių emocijų suteikė ledo čiuožykla „LIDO“ laisvalaikio ir pramogų centre. Vakare klausėmės nuostabios Dž.Bize operos „Karmen“ muzikos Rygos Operos teatre.
Kitą dieną išvykome seniausio Latvijos kurorto Jūrmalos link. Vaikščiojome kurorto gatvėmis gerėdamiesi medinių senųjų vilų architektūra, įkvėpėm nepaprastai gaivaus Baltijos jūros oro, džiaugiamės vandens atrakcionų parko „LIVU“ malonumais. Dėkojame savo klasių vadovėms Rasai Dabregaitei (II f), Gitanai Kazimieraitienei (III f) ir Vilijai Šeikytei (II d) už kartu smagiai praleistą draugišką laiką – suradome naujų draugų, labiau pažinome vieni kitus.
Mums dvi dienos Lačplėsio žemėje prabėgo labai greitai, o liko tiek dar neaplankytų vietų… Tikime, kad dar ne kartą sugrįšime į kaimyninę šalį, o dabar tariame Latvijos himno eilutes: Dievs, sveti Latviju! Laid tur liksme diet! (Dieve, laimink Latviją! Leisk ten laimėje šokti!).

Aurika Marčenkaitė
III f klasė

Juliaus Janonio gimnazijos II – III klasių mokiniai Rygoje prie Šv. Petro liuteronų bažnyčios.

Projekto „Draugiška klasė“ dalyviai lankėsi Mencendorfo name – muziejuje, kur susipažino su XVI – XVIII a. rygiečių buitimi.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas