„Programavimo dirbtuvės‘18“
2018-10-18

Spalio 18 d. Šiaulių universitete šeštą kartą buvo organizuotas Europos Komisijos „Programavimo savaitės“ renginys „Programavimo dirbtuvės‘18“, kurio metu buvo surengtos programavimo varžybos ir seminaras mokytojams „Inovatyvios skaitmeninės technologijos“.

Programavimo varžybose dalyvauti užsiregistravo 10 komandų – Šiaulių universiteto studentų, Šiaulių Didždvario, „Saulėtekio“, Juliaus Janonio, Lieporių, „Romuvos“, S. Daukanto ir Mažeikių Gabijos gimnazijų bei Šiaulių „Jovaro“ progimnazijos. Įvertinus mokinių ir studentų sukurtus programinius produktus nuspręsta pirmąją vietą skirti Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos komandai (Benas Montvydas, Kęstutis Keršis, Benas Budrys). Antroji vieta atiteko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komandai (Robertas Norkus, Andrius Vasiljev, Domantas Burba), trečioji – Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos komandai (Ričardas Navickas, Lukas Lapinskas, Deividas Paulauskas).

progra 12

Renginio sumanytoja ir iniciatorė Informatikos katedros prof. Sigita Turskienė džiaugiasi, kad jau šeštą kartą organizuojamas renginys kasmet sulaukia nemažo dalyvių, ypač jaunimo dėmesio. „Kiekvienais metais šio renginio tematika skiriasi. Pernai kalbėjome apie paslaptingą programavimo kodą, šiemet – apie tai, kaip konstruoti naujas programas. Pačios varžybos vyko dvi valandas, o jų dalyviams buvo pateikta loginė užduotis. Smagu, kad dalyvavo įvairaus amžiaus mokiniai – nuo šeštos klasės iki dvyliktos. Matėsi, kad mokiniais geba dirbti komandoje. Tai yra svarbu, nes šiuo metu įmonėse nauji programiniai produktai yra kuriami būtent komandose. Mūsų universiteto Informatikos katedros dėstytoju vertinimu, daugelio komandų pateikti programiniai produktai yra išbaigti, sukurti laikantis tam tikrų metodikų“, – sako prof. S. Turskienė.Jauniausia komanda buvo iš Šiaulių Jovaro progimnazijos. Ją sudarė du septintokai ir vienas šeštos klasės moksleivis. „Konkurso užduotį įvykdėme – sukūrėme programą ir ji veikia. Buvome padarę ir klaidų, kurias vėliau ištaisėme. Tokiose varžybose dalyvauti labai įdomu, nes atsiranda naujos patirtys ir daugiau galima įgyti žinių“, – varžybų džiaugėsi jauniausios komandos kapitonas Deividas.

progra 2

Renginyje dalyvavusi ir įdomius pranešimus seminare informacinių technologijų mokytojams pristačiusi Informacinių technologijų instituto direktorė, Europos Komisijos „Programavimo savaitės“ Lietuvoje ambasadorė Renata Danielienė, džiaugėsi, kad renginys Šiaulių universitete praėjo labai sklandžai ir buvo naudingas. R. Danelienė: „Programavimo savaitės, kuri vyksta spalio 6-21 d. renginiai yra skiriami visiems nepriklausomai nuo amžiaus ir išsilavinimo. Jos metu organizuojami įvairūs seminarai, veiklos, varžybos, dirbtuvės, susijusios su informacinėmis technologijomis, loginiu ir informaciniu mąstymu, programavimu. Visi šios savaitės įvykiai yra registruojami CODEWEEK svetainėje. Labai smagu, kad šiandien su savo auklėtiniais kartu dalyvavo ir informacinių technologijų mokytojai, kurie susidomėję klausėsi paskaitų apie naujoves, kurias galės taikyti savo pamokose. Manau, kad informacinės technologijos bus vis plačiau integruojamos į visus mokyklose dėstomus dalykus“.Seminare mokytojams pranešimus taip pat skaitė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos informacinių technologijų mokytojas Ričardas Gečas, interaktyvią paskaitą vedė Sauraštros universiteto (Indija) profesorius Atul M. Gonsai.

„Programavimo dirbtuvių“ dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto rektorius prof. Donatas Jurgaitis ir tarptautinės įmonės „NFQ Technologies“ programuotojas Eligijus Stugys.

EK „Programavimo savaitės“ renginį „Programavimo dirbtuvės“ suorganizavo Šiaulių universiteto Informatikos katedra kartu su Šiaulių Juliaus Janonio ir Didždvario gimnazijomis.

pr3a pr8a pr5a
progra 10 progra 9 progra 11

 

Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko ir Zenono Ripinskio nuotr.
  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas