Pirmasis projekto Erasmus + „Tolerancija – mūsų bendra kalba“ mobilumas Rumunijoje
2018-03-16

 

Kovo 12-16 dienomis Juliaus Janonio gimnazijos  atstovų pirmasis projekto Erasmus+ „Tolerancija – mūsų bendra kalba“ mobilumas vyko Rumunijoje. Šioje kelionėje gimnaziją  atstovavo Gintarė Grušaitė, Vakarė Baltutytė, Gražvydas Jakumas, Deividas Bartkus, IT mokytojas Ričardas Gečas ir anglų kalbos mokytoja bei projekto koordinatorė Rasa Šimkevičienė. Susitikimas Rumunijoje  truko penkias dienas.

Susitikimas vyko Iasi mieste, kuriame gyvena apie 300 tūkstančių gyventojų, Nicolae Iorga gimnazijoje. Pirmoji projekto „Tolerancija – mūsų bendra kalba“ diena gimnazijoje prasidėjo nuo šilto sutikimo gimnazijoje, tradicinių dainų ir šokių. Dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Mioara Peste. Kiek vėliau mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti atlikti įvairias veiklas, susijusias su tolerancija: dirbo grupėse ir kūrė filmukus. Po to vyko visų dalyvaujančių šalių tradicinio maisto degustacija.

Antroji projekto diena Rumunijoje buvo taip pat įdomi, nepaisant gausaus lietaus. Veiklos prasidėjo nuo bendro tolerancijos žodynėlio kūrimo: mokiniai kartu su mokytojais dirbo grupėse ir vertė įvairius žodžius, susijusius su tolerancija, į skirtingas kalbas. Po to vyko kultūrinė pertraukėlė, mokiniai pakvietė pasiklausyti jų šalyje populiarių dainų, drąsesnieji mokė šokti. Deividas sudainavo lietuvių liaudies dainą „Aš bernužis“ bei visus žiūrovus, ypač svečius iš Italijos, sužavėjo atlikdamas ariją iš Figaro vedybų. Po pietų vyko ekskursija po Iasi, dalyviai išgirdo daug įdomios informacijos ne tik apie miesto, bet ir šalies istoriją.

Trečioji projekto  diena buvo skirta kelionei į kalnus. Jos metu aplankėme Neamtului tvirtovę, kuri buvo pastatyta 16a. Taip pat vykome prie Raudonojo ežero (Lacul Rosu) kalnuose.

Ketvirtą projekto „Tolerancija – mūsų bendra kalba” dieną pradėjome Nicolae Iorga mokykloje, kur visos projekte dalyvaujančios šalys pristatė veiklas apie toleranciją, kurias vykdė savo mokyklose. Visiems buvo įteikti  dalyvio pažymėjimai ir atsiminimo dovanėlės.Vėliau aplankėme organizaciją „Star of hope”, kuri ugdo ir rūpinasi vaikais su negalia. Vaikų menų ugdymo centre „Palatul Copiilor” mokiniai, kurie užsiima ir mokosi įvairių meno šakų, mums surengė pasirodymą: atliko liaudies muziką ir dainas, šoko tradicinius šokius. Dieną baigėme bendra projekto dalyvių vakariene.

Penktąją projekto dieną apsilankėme Iasi universiteto bibliotekoje (Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iași), kur galėjome žavėtis ne tik gražiu senoviniu interjeru, bet gausybe knygų įvairiomis kalbomis. Pažintį su Iasi baigėme botanikos sode. Su kitais projekto dalyviais atsisveikinome iki kito karto – susitikimo Turkijoje.

Šioje kelionėje patyrėme daug gražių įspūdžių, sužinojome naudingos ir įdomios informacijos apie Iasi miestą, Rumunijos istoriją, susiradome naujų draugų.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas