Pijaus Kondroto koncertas „Tai gražiai mane augino…“
2019-03-03

« 29 »

Pijaus Kondroto koncertas „Tai gražiai mane augino…“

  Abiturientas koncertu dėkojo savo miestui ir žmonėms

Praėjusį sekmadienį Šiaulių koncertų salėje „Saulė“  šiauliečiai rinkosi į neeilinę nemokamą muzikos šventę – Juliaus Janonio gimnazijos abiturientas Pijus Kondrotas pakvietė į vokalinės muzikos koncertą „Tai gražiai mane augino“… Koncerte dalyvavo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis), operos solistai, tarptautinių konkursų laureatai profesorius Deividas Staponkus, Rasa Juzukaitytė, Edgaras Davidovičius, Kšistofas Bondarenko, grojo Šiaulių pučiamųjų orkestras.

Koks jausmas, kai tau vos aštuoniolika, stovi scenoje šalia operos įžymybių,  groja orkestras, ir tavęs klausosi  pilna didžiulė salė, gal  800 žmonių? Draugai, klasiokai, buvę ir dabartiniai mokytojai, jauni ir pagyvenę šiauliečiai, net pats J. E vyskupas Eugenijus Bartulis… – po koncerto paklausiau Pijaus.

Vaikinas prisipažino: tokios gausios auditorijos nesitikėjęs. „Nuostabus, malonus  jausmas ir kartu didžiulė atsakomybė. Prieš koncertą labai jaudinausi, bet išeini į sceną – ir jaudulys pasitraukia, pasilieka kažkur užkulisiuose. Ir, žinoma, klausytojai, aplodismentai, sveikinimai – visa tai įkvepia ir suteikia energijos, kurią norisi atgal išspinduliuoti“.

Jaunojo dainininko kelias į  sceną prasidėjo jau darželyje: ketverių pradėjo lankyti  dainavimo mokyklą „Dagilėlis“, II gimnazijos klasėje tapo „Dainų dainelės“ konkurso laureatu,  nuo 2016 metų vokalo paslapčių mokėsi pas šviesios atminties operos grandą Virgilijų Noreiką, vėliau – pas profesorių Deividą Staponkų.

Nesvarbu, kiek esi Dievo ar gamtos apdovanotas, kelias į profesionaliąją sceną nėra lengvas. Už visus savo pasiekimus jaunuolis sakė esąs nuoširdžiai dėkingas savo pirmajai dainavimo mokytojai  Audronei Šetikienei, muzikos mokytojoms Adelei Pyragytei, Vitalijai Sadauskienei,  Ninai Gotalskajai, Šiaulių pučiamųjų orkestro vadovui Sigitui Vaičiulioniui, maestro Remigijui Adomaičiui – „visi jie ėmė už rankos vedė, ruošė ir skatino, stūmė į sceną, aš neturėjau kito pasirinkimo. Ir nenorėjau“, – tvirtino įstabaus balso savininkas, apdovanotas Lietuvos ir jaunimo globėjo Šv. Kazimiero ordino 2018 metų nominacija: jaunajam talentui  suteiktas „Angelo globėjo“  ir Jaunojo Šiaulių miesto šviesuolio laureato vardas.  Tais pačiais metais Pijus buvo apdovanotas  Šiaulių miesto UNESCO klubo premija.

Talentingas jaunuolis šiais metais baigia gimnaziją, tolesniuose planuose – vokalo studijos Lietuvos ir teatro akademijoje.

„O šis koncertas – tai nuoširdi mano šeimos padėka Šiauliams ir žmonėms, mokytojams, kurie mane augino ir mokė. Dėl to ir pavadinimas toks,“ – paaiškino abiturientas.

Sigita STONKIENĖ,
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos profesijos patarėja

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas