PASKELBTI VERSLO PLANO TURNYRO NUGALĖTOJAI
2017-12-16

 

Gruodžio 15 -16 d.  “Inovatorių slėnyje” (Zarasų raj., Antalieptė) darbavosi Šiaulių Didždvario, Šiaulių Juliaus  Janonio, Šiaulių universiteto, S. Šalkauskio gimnazijos, Šiaulių profesinio rengimo centro ir Šiaulių valstybinės kolegijos mokiniai, susiskirstę į devynias komandas. Šiemet buvo pasiūlyta nelengva užduotis – sukurti verslo planą socialiniam verslui. Turnyro dalyviai užduotis pradėjo įgyvendinti dar namuose – komandos į turnyrą turėjo atvykti atlikusios namų darbus, pasirengusios savo pirminius planus, kuriuos, susirinkę Antalieptėje, pirmiausia ir pristatė. Verslo idėjos buvo susijusios su pagalba senjorams, neįgaliesiems, atliekų rūšiavimu ir jų perdirbimu.

Iš mūsų gimnazijos dalyvavo dvi komandos. Džiaugiamės II-ąja vieta, kuri atiteko komandai „Grandma told me“ – Eividas Augustinas Grinius (kapitonas), IV b kl.,  Elzė Urbietytė, II c kl. ir Lukas Volkovas, II b kl. , kurių idėja buvo  padėti senjorams įsijungti į aktyvią veiklą, o jaunimui – daugiau bendrauti su senjorais. Tai realizuoti būtų galima sukūrus jaunų dizainerių ir senyvo amžiaus žmonių suvienijimą, kuris kurtų naują rankų darbo drabužių bei aksesuarų liniją „Grandma told me…”. Antroji komanda ,,ECO Glass“ – Dovijus Žilinskas, III b kl. (kapitonas),  Gabrielė  Jonaitytė, III e kl.  Ir  Rokas Rusevičius, III e kl.   pristatė idėją apie lempų gaubtų dekoravimą spalvotu, surinktu  ir perdirbtu stiklu.

„Labai svarbu, kad mokiniai pasirinko išties originalias idėjas, stipriai padirbėjo jas pristatydami, buvo malonu mokinius konsultuoti, nes jiems buvo įdomu, jie daug klausinėjo, stengėsi sukurti tokį verslo planą, kuris įtikintų, kad jį galima realizuoti“, – sakė konsultantė, Tarptautinio verslo ir komunikacijos specialistė U. Žukauskaitė-Zabukė.
„Verslo plano turnyras suteikia mokiniams neįkainuojamą progą ne tik išanalizuoti savo siūlomą idėją, bet ir įvertinti jos įgyvendinimo kaštus, įvardinti partnerius, potencialius klientus. Šiemet buvo pasirinkta socialinio verslo idėja. Verslo plano turnyro dalyviai galėjo įsitikinti, kad galima urti tokį atsakingą verslą, kuris orientuotas spręsti konkrečią problemą ir leidžiantis susikurti sau darbo vietą, užsidirbti. Nes kiekvienas verslas turi dirbti pelningai“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys.

 Ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas