Paminėtas kraštotyrininko Jono Krivicko 90 metų jubiliejus
2019-03-16

Kovo 16 dieną  mokytojui, kraštotyrininkui, gidui, muziejininkui Jonui Krivickui būtų sukakę 90 metų. Šia proga Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje pristatyta paroda „Jono Krivicko odisėja“.  Apie žinomo mokytojo gyvenimo kelią galima sužinoti iš jo buvusių mokinių, straipsnių laikraštyje, perskaitę paties Jono Krivicko parašytą knygą „Praskriejo kaip vėjas“. Visas šis rašytinis palikimas yra saugomas Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos istorijos Jono Krivicko muziejuje.

Nuo 1967 metų Jonas Krivickas  mokytojavo Juliaus Janonio vidurinėje mokykloje, mokyklos istorijos muziejuje rinko ir tvarkė medžiagą, eksponatus, jo žodžiais tariant, „paskęsta muziejaus veikloje“. 2011 metų spalio 15 dieną gimnazijos muziejui suteiktas Jono Krivicko vardas: „Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos istorijos Jono Krivicko muziejus“.

Tai buvo mokytojas iš pašaukimo, prisimena jo mokiniai. Ne kartą jis yra sakęs, jog niekada nesigailėjo pasirinkęs ne karjerą, o sunkų, bet prasmingą lietuvių kalbos mokytojo darbą. Puikus dalyko išmanymas, gyvenimiška patirtis, humoro jausmas – tai, kas darė mokytojo pamokas nepakartojamas, įdomias, įsimenančias. „Dėl ko labiausiai džiaugiuosi? Kai bet kuriame Lietuvos kampelyje sutinku savo buvusių mokinių ir jie dar labai „nekeikia“, kad  per mažai išmokiau ar nebuvau baisus „kirvis“. Žinoma, būna visko. Štai dėl ko kankina  abejonės, ar aš moku taip dirbti, kad sugebėčiau mokiniui duoti kuo daugiau. Mano manymu, lietuviška mokykla turi labai daug ko gero ir nėra reikalo kažko ieškoti užsienyje. Ne taip jau ten viskas gerai“, – kalbėjo mokytojas.

Krivickas kūrė eiles, kupletus, puikiai piešė, turėjo įtaigaus pasakotojo talentą. Tačiau šis Mokytojas niekada nelaikė savęs kūrėju, buvo kuklus ir paprastas. Visur esantis, bėgantis, skubantis ir suspėjantis, nesiskundžiantis, nedejuojantis (nebent, kad vienu metu vyksta keli renginiai).

Asmeniškai nepažinojusiam Jono Krivicko po keliolikos minučių, praleistų vartant jo gausios biografijos faktų rinkinius, tampa aišku, jog tai išskirtinė asmenybė, ypatingų sugebėjimų ir charakterio žmogus. Viename asmenyje dera profesinės ambicijos, atkaklumas, žinių siekis, ištikimybė pomėgiams, tikslams ir žmogiškumui.

Šis žmogus buvo išskirtinis savo profesijos prasmingumo ir reikšmės, darbo metodų suvokimu, betarpišku bendravimu su mokiniais ir kolegomis. Tai kraštotyrininkas, visuomenės veikėjas, keliautojas ir gidas.

Rita MARGEVIČIENĖ,

Juliaus Janonio gimnazijos istorijos Jono Krivicko muziejaus vadovė

Straipsnyje panaudotos mintys iš leidinio „O mano odisėja kaip nesibaigia, taip nesibaigia…“ (2011), skirto Jonui Krivickui.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas