Origami abiturientui padeda atsipalaiduoti
2014-01-20

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje surengta trečioji abituriento Vytauto Vasiliausko origami paroda dar kartą nustebino gimnazijos bendruomenę ir ne vieną privertė aikčioti iš susižavėjimo. Paprastas popierius Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos abituriento Vytauto Vasiliausko rankose virsta spalvingais neįtikėtino kruopštumo kūriniais. Lietuvos vėliavos spalvas atkartojanti grakšti gulbė, didelė raudona gitara su baltomis stygomis, sparnus išskleidęs lėktuvas, per stalą išsiraičiusi gyvatė, varlė, įvairių kitų gyvūnų spalvingos figūros, gėlės – parodos autorius sakė ir pats nebesuskaičiuoja darbų, kuriuos lankstyti iš kopijavimo popieriaus pradėjo būdamas 11 metų. Per septynerius metus įgudo taip, kad dabar lankstymas Vytautui – poilsis, savotiškas atsipalaidavimo būdas, kurio imasi paruošęs pamokas, dažniausiai priešais televizorių. „Net žiūrėti nereikia, lankstau atmintinai“, – sakė auksarankis origami meistras. Didžiausias parodos eksponatas – gulbė, kurią autorius pavadino „Lietuva“, susideda iš 5026 detalių. O iki šiol sudėtingiausias kūrinys, pareikalavęs ypač daug laiko ir kruopštumo – lėktuvas. „Reikia labai daug kantrybės. Kartais nesiseka, tenka viską išardyti, dėlioti iš naujo, tai atima nemažai laiko“, – šypsodamasis apie savo pomėgį kalbėjo parodos autorius. Origami vaikinas susidomėjo, internete pamatęs kelias šiuo stiliumi atliktų darbų nuotraukas. Lankstymo meno žinių savarankiškai sėmėsi iš knygų. Pamažu taip įsigilino į lankstymo techniką, kad pradėjo lankstyti tarsi tikras profesionalas. Jaunuolis origami nesieja su ateitimi, tai greičiau galimybė kūrybiškai
praleisti laisvalaikį. Vytautas Vasiliauskas su savo ekspozicijomis yra dalyvavęs ne tik mokyklos, bet ir kitose parodose, nemažai jo darbų išdalyta, parduota, padovanota draugams ir pažįstamiems.

Sigita STONKIENĖ, 
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos profesijos patarėja,
karjeros koordinatorė

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje surengta jau trečioji abituriento Vytauto Vasiliausko jau trečioji origami paroda nustebino ir privertė aikčioti iš susižavėjimo.

Gimnazijos nuotr.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas