Olimpinės vertybės kovoje su pavojais
2021-01-19

Sausio 15 dieną nuotoliniu būdu vyko Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos organizuota respublikinė konferencija ,,Olimpinės vertybės kovoje su pavojais”. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 50 fizinio ugdymo mokytojų, trenerių, auklėtojų ir kitų sporto švietimo specialistų.

Dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Rimas Budraitis, kuris savo kalboje pabrėžė judėjimo naudą vaikams ir paaugliams.  Renginio moderatorius Edgaras Sviščiovas pristatė Erasmus+ programos projekto veiklas ir eigą. Po linksmos origamio užduoties Juliaus Janonio gimnazijos mokinių sporto komiteto prezidentė Beatričė Tupikaitė pristatė Sportas JJG: ,,Mes esame mokinių komanda organizuojanti sporto renginius gimnazijos bendruomenei ir tikintys olimpinio judėjimo galia“.

Diskusijoje dalyvavę svečiai LTOK Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė, Lietuvos regbio federacijos prezidentas Irmantas Kukulskis, Šiaulių krepšinio klubo ,,Šiauliai“ direktorius Donatas Slanina,  dalijosi mintimis apie vertybių ugdymą per sportą, fizinį aktyvumą ir koks yra svarbus  ugdytojo vaidmuo jauniesiems sportininkams, bei kt.

Antroje konferencijos dalyje dalyvių laukė darbas grupėse, kuriose ugdytojai diskutavo apie 12-16 metų sportuojantį jaunimą, kylančias grėsmes jų sveikatai ir saugumui, dalijosi patirtimi apie priemones bei veiklas organizuojamas vertybių bei gyvenimiškų įgūdžių ugdymui, tėvų įsitraukimą bei pandemiją.

Ši vaizdo konferencija yra „Erasmus+“ programos projekto ,,Kova su pavojais per Olimpines vertybes“ („Combating With Hazards Through Olympic Values“) dalis. Šio projekto tikslas – supažindinti jaunuosius sportininkus su kylančiais įvairiais pavojais ir jų įtaką sveikatai bei saugumui. Įvairių veiklų metu jaunieji sportininkai ugdysis gebėjimą įgytas žinias apie olimpizmą pritaikyti gyvenime.

Projekte dalyvauja organizacijos iš keturių šalių: krepšinio klubas ,,Klatovy“ iš Čekijos, Europos užsakomųjų paslaugų instituto fondas iš Lenkijos, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija ir Turkijos sporto fondas. Šias skirtingas organizacijas vienija sportuojantys 12-16 m. vaikai ir jaunimas. Pagrindinis projekto renginys yra kelių dienų krepšinio turnyras Stambule, Turkijoje. Šiame turnyre dalyvaus jaunieji sportininkai iš keturių šalių.

Irena VIDŽIŪNIENĖ,
Erasmus+ projekto koordinatorė

 

 

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas