„Olimpinės kartos“ ambasadoriai
2017-04-17

Balandžio 7-11 dienomis mokiniai ir mokytojai iš įvairių Lietuvos miestų rinkosi į trečiuosius LTOK organiizuojamus „Olimpinės kartos“ ambasadorių mokymus Daugirdiškių mokymų centre. Juose dalyvavo ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komanda: kūno kultūros mokytoja Irena Vidžiūnienė, IId  klasės  gimnazistas Gabrielius Eidintas ir aš – Goda Urbaitytė.  Šias penkias dienas visi dirbome kartu, siekdami išmokti suburti mokyklos bendruomenę per įvairias sporto ir šviečiamąsias veiklas.

Pirmoji diena buvo skirta susipažinti. Didelę darbo patirtį su jaunimu sukaupę lektoriai Donatas  Petkauskas ir Nerijus Minginis įtraukė į įvairias veiklas, pateikdami įdomių užduočių bei žaidimų.

Susirinkę antros dienos ryte, pradėjome užsiėmimą pokalbiu apie  olimpines vertybes: pagarbą, draugystę bei tobulėjimą, svarstėme, ar  šios vertybės svarbios mūsų mokyklų bendruomenėms. Buvo labai džiugu, kad mūsų gimnazijos vertybės: pagarba ir tobulėjimas, sutampa su olimpinėmis vertybėmis.  Po pietų laukė nedidelis iššūkis: komandos turėjo sukurti filmuką, kuris apibūdintų mūsų ambasadorių mokymus Daugirdiškėse. Kupiną įspūdžių dieną užbaigėme žiūrėdami tikrais faktais paremtą filmą apie olimpinį čempioną, kuris įkvėpė siekti tikslų.

Trečioji diena buvo skirta paruošti ir pristatyti kūrybinę, aktyvią užduotį, trunkančią 45min. Iškėlę problemas, susibūrėme į grupes ir pradėjome darbą  – teko ieškoti problemos sprendimo būdų. Užduočių įvairovės tikrai netrūko: buvo šokių, pasakų ir orientacinio sporto, bet visa tai baigėme ketureilių kūrimu, žaidimu, vaidinimu ir aptarimu.

Ketvirtoji diena lėkte pralėkė: aptarėme praėjusios dienos kūrybines užduotis, mokėmės refleksijos, braižėme lenteles, kurios padeda pasiekti geresnių darbo rezultatų. Dienos pabaigoje žaidėme lėkščiasvydį  (tiesa, siekdami tikslo primiršome olimpines vertybes), bet visa tai aptardami įžvelgėme ir gerų dalykų.

Atėjo labai nelaukta paskutinė diena. Šią dieną skyrėme mokymams aptarti, save įsivertinti. LTOK Olimpinio švietimo programų vadovė Ugnė Supranavičienė priminė, kad tapę ambasadoriais mokiniai ir mokytojai ne tik burs savo mokyklų bendruomenes, bet ir savanoriaus LTOK renginiuose, siūlys idėjas, kurias patys ir įgyvendins. Su šypsena veide LTOK Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė  priminė mokymų tikslą ir pristatė 2017 metų „Olimpinės kartos“ projekto veiklas, kuriose dalyvausime mes – ambasadoriai. Visi kartu nutarėme, kad per mokymus sužinojome apie olimpines vertybes, išmokome įdomių žaidimų,  įvairių būdų, padedančių spręsti bendravimo  problemas. Mokymų metu patobulinome planavimo, bendradarbiavimo, viešojo kalbėjimo, meninės išraiškos įgūdžius, susiradome bendraminčių ir labai linksmai praleidome laiką.

Grįžome kupini idėjų ir minčių, kurias įgyvendinsime pasitelkdami olimpinio judėjimo filosofiją. Didžiuojamės tapę „Olimpinės kartos“ ambasadoriais!

Goda Urbaitytė, III e klasė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas