Neužmirštamas susitikimas su popiežiumi Pranciškumi
2018-09-23

« 17 »

Šis, 2018-ųjų metų, rugsėjis man yra išskirtinis: pirmi metai Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje, pirmas kartas taip iš arti pamatyti popiežių Pranciškų. Šio susitikimo neįmanoma užmiršti. Labai ilgai laukiau šios išvykos.

Rugsėjo 22 dienos ankstyvą, šeštadienio rytą sugužėjome prie Šiaulių katedros, nors oras buvo  lietingas,  tačiau nuotaiką ir miegus prasklaidė netoliese sėdintys žmonės ir energija spinduliuojanti mokytoja Danutė. Kelionės metu į Vilnių susipažinome vieni su kitais, diskutavome tikėjimo, draugystės, kelionių, mokslo klausimais.

Atvykę radome judančius žmones link arkikatedros, link savo sektorių. Suradome mes ir savąjį. Laukėme programos pradžios ir popiežiaus atvykimo.

Vos tik ekranuose išvydome nusileidžiantį popiežiaus lėktuvą džiaugsmas nuvilnijo per visą arkikatedros aikštę. Stebėjome jo kelią link mūsų ir su jauduliu laukėme, kada išvysime popiežių šalia mūsų. Kartu su jaunimu giedojome giesmes, stebėjome šiuolaikinius šokius, bendravome su draugais, dalinomės šiltais megztiniais bei maistu. O dangus su kiekviena laukimo akimirka darėsi šviesesnis. Vos tik popiežius sustojo prie hospiso saulė nušvietė visus susirinkusiuosius. Laukėme, kada popiežius Pranciškus bus aikštėje ir prabils į mus. Atvykęs jis mielai laimino susirinkusiuosius, šypsojosi, mojavo – norėdamas kiekvieną pastebėti ir palydėti žvilgsiu.

Ypatingai jaudino Monikos ir Jono liudijimai, jie bylojo, koks gyvenimas buvo liūdnas, beprasmis, pilnas kartėlio iki susitikimo su Kristumi. Dabar matėme du jaunus žmones kupinus džiaugsmo. Popiežius išklausęs jaunuolius prabilo į visus susirinkusiuosius sveikindamas ir ragindamas, jog „negalima keliauti vieniems, nepasiduokite pagundai susikoncentruoti į save, žiūrėti į savo pilvą, tapti egoistais ar lengvabūdžiais skausmo, sunkumų ir praeinančios sėkmės akivaizdoje“. Jis mus drąsino, kad nežiūrėtume vien tik į save pačius veidrodyje „gyvenimas yra gražus su kitais, mūsų šeimose, su draugais“,- ragino būti keliaujančiu jaunimu.

Tą vienybę ir bendrystę jutome visą dieną, net ir tada, kai pavargę, bet laimingi savo kelionę tęsėme į Kauną. Mus sutiko rūpestingi savanoriai pasirengę padėti, bet kurioje situacijoje. Įsikūrėme mokykloje, sporto salėje, ir tas kelias valandas iki miego, kartu su mokytoja Danute, rašėme atvirlaiškius savo brangiems žmonėms. Buvo gera rašyti laišką močiutei, mamai, draugui.

Rytas prasidėjo 5 val. ryto, susikrovėme daiktus ir pajudėjome į Kauno Santakos parką švęsti Eucharistijos su visa Lietuva. Tiek žmonių vienoje vietoje, čia Lietuvoje, nesu mačiusi. Žmonės į pamaldas nešėsi vėliavas, kėdutes, keliavo jaunos šeimos su mažais vaikais, močiutės ar neįgalūs žmones – visi laukė susitikimo su Šventuoju Tėvu.

Žinojome, kad ir šiandien pamatysime popiežių, tai leido būti budriems, nors kankino miego trūkumas ir nuovargis. Laukimas neprailgo, nes tuo metu buvo giedamos giesmės, rodomi dokumentiniai filmai, tikintieji dalijosi savo liudijimais.

Ir štai po kelių valandų laukimo popiežius kartu su mumis. Jo žodis jaudino, teikė vilties ir drąsos. Popiežius atkreipė dėmesį, kad pasaulyje vis dar kyla įvairių konfliktų ir karų, todėl mes, krikščionys, turime tiesti pagalbos ranką ir megzti tarpusavio ryšius. Baigdamas šv. Mišias popiežius palinkėjo lietuviškai: „gražaus sekmadienio ir skanių pietų“.

Ilgai lauktame susitikime su popiežiumi, per šias dvi dienas, pajutau stiprų ryšį tarp savęs bei netoliese stovinčių žmonių. Stebėjau jų veidus, emocijas. Visi kartu juokėmės ir tuo pačiu nubraukėme ašarą. Popiežiaus žodžiai įstrigo į galvą ilgam, o liudytojų pasakojimai privertė susimąstyti… per šią kelionę patobulėjau dvasiškai. Grįžusi namo, nors ir pavargusi dar ilgai kalbėjausi su artimaisiais ir apmąsčiau šį nuostabų nuotykį. Dėkojau Dievui, mokytojai Danutei, draugams už atsidavimą ir šią nuostabią galimybę išgyventi bendrystę ir tikėjimo galią. Esu labai laiminga. Šį neužmirštamą susitikimą prisiminsiu visą savo gyvenimą.

I d klasės mokinė Ugnė Bagdonaitė

2018-09-23

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas