„Nereikia bijoti palikti komforto zoną“
2012-10-26

Praėjusią savaitę Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos buvusios auklėtinės specialiai atvyko į savo gimnaziją pasidalyti profesine patirtimi su moksleiviais. Aurelija Urbonavičiūtė, Justina Sinušaitė – Broniukaitienė, Ineta Bulakaitė – yra tarptautinio banko milžino „Barcklays“ technologijų centro Lietuvoje darbuotojos, užimančios gana aukštas pareigas.
Darbo rinka – visas pasaulis
Aurelija dirba personalo atrankos vadove, Justina – veiklos tęstinumo vadove, Ineta vadovauja techniniams projektams.
Konferencijų salėje gausiai susirinkusiems mokiniams merginos pasakojo apie karjeros galimybes technologijų srityje, kokių specialistų šiuo metu trūksta darbo rinkoje, pateikė informacijos apie karjerą informacinių technologijų srityje, projektų valdymą bei savo kelią nuo studijų iki karjeros tarptautinėje kompanijoje.
Maždaug prieš dešimt metų baigusios gimnaziją, merginos pasirinko skirtingas specialybes: Ineta studijavo telekomunikacijų inžineriją, Justina – finansų valdymą, Aurelija – psichologiją. Šiuo metu, dirbdamos dešimtoje pagal dydį finansinių paslaugų grupėje ir 21 pagal dydį bendrovėje pasaulyje, vykdančioje savo veiklą daugiau nei 50-yje pasaulio šalių, šiaulietės jaučiasi esančios pasaulinės darbo rinkos dalyvės, o jų kasdieniai kontaktai vyksta su banko atstovais tokiose šalyse, kaip Singapūras, Anglija, Indija ir kt.
Negalima stovėti vietoje
Į gimnazistų klausimą, ko šiandien reikia, norint susirasti vietą darbo rinkoje, gimnazijos viešnios ragino nebijoti „išeiti iš komforto zonos“ , „neužsiciklinti“ , jeigu situacija netenkina ( man blogai, bet ką čia pakeisi…) „Reikia būti motyvuotiems, iniciatyviems, lankstiems, ieškantiems bei drąsiems,“ – teigė merginos ir savo mintis pagrindė asmeniniais pavyzdžiais. Pavyzdžiui, prieš pradėdama dirbti kompanijoje, Ineta metus praleido Afrikoje: Ugandoje, Kenijoje, Ruandoje vedė vietinėms mokykloms internetą, kūrė programas. Justina buvo išvykusi padirbėti Amerikoje.
Jų teigimu, vienos iš labiausiai paklausių šiuo metu yra techninės, inžinerinės specialybės, bet tai, kad savo vietą „Barcklays“ technologijų centre atrado ir psichologė Aurelija, kuri dirba personalo atrankos vadove, tiktai patvirtina, kad nebijantys iššūkių reikalingi visur. „Lietuva turi didelį potencialą“, – sakė merginos.

Prieš susitikimą su gimnazistais buvusios Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinės (sėdi) Aurelija Urbonavičiūtė, Ineta Bulakaitė, Justina Sinušaitė – Broniukaitienė, šiuo metu dirbančios tarptautinio banko „Barcklays“ technologijų centre, Lietuvoje, šiltai bendravo su buvusiais mokytojais bei surengė individualias konsultacijas gimnazistams.

Sigita STONKIENĖ,
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos profesijos patarėja

Robertos SAUDARGYTĖS nuotr.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas