Monikos Peldavičiūtės viešnagė JAV
2007-11-25

„Lietuvos jaunimo lyderiai“

Spalio pabaigoje penki jaunuoliai su šūkiu „Gyventi – ne egzistuoti!” iš Lietuvos, tarp jų ir mūsų gimnazijos abiturientė Monika Peldavičiūtė, dvi savaites Jungtinėse Amerikos Valstijose patirties sėmės. Taip prasidėjo dvejus metus truksiantis projektas „Lithuanian Youth Leaders“ (Lietuvos jaunimo lyderiai“). „Lietuvos jaunimo lyderiai“ programa – tai dviejų savaičių verslumo ir kultūros mainai Vašingtono Valstijoje, Seattle., šešių mėnesių mokymai, kuriuos dalyviams ves sėkmingų kompanijų atstovai iš Lietuvos, bei dveji metai savanoriško darbo bei įgytų žinių pritaikymo organizacijoje „Gelbėkit vaikus“.
Lietuvos jaunimo lyderiais“ negalėjo tapti bet kas. Dalyvių lyderystę turėjo įrodyti jų veikla, darbai bendruomenėje, mokyklų ir įvairių organizacijų rekomendacijos, motyvaciniai esė ir galiausiai interviu su projekto organizatore Christina Bruning. Perėjus atrankos etapą jaunuolių laukė kitas iššūkis – per mėnesį susirinkti beveik 36 tūkst. litų. už programą, sutarus jog kelionės išlaidas padengs dalyvių tėvai. Organizatorių manymu atėjo laikas Lietuvos verslininkams ir politikams patiems investuoti į savo šalies ateitį. Nepaisant abejingumo ir  bendruomenės nebuvimo, Microsoft Lietuva, Kazickų šeimos fondo, Valerijaus Simulik, Šiaulių miesto savivaldybės ir švietimo skyriaus dėka jaunieji lyderiai pinigus surinko.
Dvi savaitės tolimoje šalyje toli gražu nepriminė atostogų. Jaunuoliai lankėsi ir sėkmės paslapčių mokėsi visame pasaulyje garsiose kompanijose tokiose kaip „Microsoft“, „Boeing“, Nordstrom“ ir kt., susitiko su politikos lyderiais Vašingtono valstijos Kongresų rūmuose, susipažino su Vašingtono universiteto studentų gyvenimu, Baltijos šalių studijų programa, bendravo ir diskutavo su JAV moksleiviais, stebėjo pamokas, gyveno šeimose, kas leido geriau pažinti amerikiečių kultūrą ir reprezentuoti savąją. Ir tai dar ne viskas – taip pat gilinosi į prekybos žmonėmis, lytinio švietimo problemas, visą dieną praleido Vašingtono ekologijos departamente. Dar viena vizito JAV dalis – organizuotas aukcionas „Gelbėkit vaikus“ fondui. Aukcione dėl rėmėjų skirtų prekių Baltijos šalių bendruomenės šventėje varžėsi daugelis JAV gyvenančių lietuvių, latvių, estų. Lyderiai dėkoja geranoriškai prisidėjusiems šiauliečiams – UAB „Rūta“, „Destinos stilius“ ir grupei „Brainers“.
Mūsų moksleivė turėjo išskirtinę galimybę susipažinti su stipria ir vieninga amerikiečių bendruomene, tačiau vieningu jaunųjų lyderių teigimu JAV jiems netapo svajonių šalimi, jie deda visas pastangas, kad šia šalimi taptų Lietuva.

Monika Peldavičiūtė

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas