Mokykimės kalbėti prancūziškai!
2019-03-05

« 6 »

Kovo 20 dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė Frankofonijos diena. 1999 m. tapusi Tarptautinės Frankofonijos organizacijos (TFO) oficialia nare stebėtoja Lietuva, atstovaujama Užsienio reikalų ministerijos, kasmet šią dieną mini organizuodama vis kitą frankofonišką šalį pristatančią parodą, konferenciją ar koncertą.

Prancūzų institutas Lietuvoje ir Prancūzijos Respublikos ambasada bendradarbiauja su gausiu būriu partnerių, tarp kurių yra ir Šiaulių miesto mokyklos. Jų dėka Frankofonijai pažymėti skirtų dienų programa tokia turtinga.

Pirmą kartą Šiauliuose nuo vasario 25 dienos iki kovo 2 d. buvo minima frankofonijos savaitė.

Vasario 25 d, visus miesto bei regiono moksleivius, besimokančius prancūzų kalbą,  į Šiaulių universiteto biblioteką sukvietė „Prancūzų kalbos diktanto konkursas“, kurį suorganizavo VU profesorius p. Vytautas Bikulčius.Šiaulių Juliaus Janonio moksleiviai neužleido prizinių vietų ir visas tris parnešė į mokyklą.

Vasario 26 d. 12 valandą  mokiniai išbandė savo jėgas viktorinoje „Ar pažįsti Prancūziją?“, o 16 valandą Šiaulių Juventos, Jovaro, Medelyno Rasos progimnazijų, bei Janonio, Didždvario, Lieporių bei Šalkauskio gimnazijų moksleiviai, besimokantys prancūzų kalbą, susirinko į Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos biblioteką išbandyti savo jėgas „Scrabble“ žaidime. Nugalėtojai, Šiaulių Juventos progimnazijos šeštokėliai ir Šiaulių Didždvario  gimnazijos moksleiviai,  buvo apdovanoti Prancūzų instituto Lietuvoje įsteigtais prizais.

Trečiadienį, vasario 27 dieną, moksleiviai išbandė savo jėgas orientavimo po Šiaulius žaidime. Atradome Šiauliuose tikrai daug prancūziškų stotelių Nugalėtojų laukė diplomai ir atminimo medaliai. Vasario 28 dieną kultūrinė programos dalis pakvietė į Dalibor Tanko parodos atidarymą Šiaulių dailės galerijoje. Ceremonijoje dalyvavo Prancūzų Instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani ir pasveikino visus susirinkusius su Frankofonijos mėnesio renginių atidarymu: „Frankofonija – tai solidarumo erdvė, grįsta humanizmo ir demokratijos principais. Ja siekiama skatinti kultūrinę įvairovę, perduoti žinią, puoselėjančią švietimą, o tuo pačiu ir taiką, demokratiją bei žmogaus teises“.

Kovo 1 dieną į Jovaro progimnaziją sugūžėjo Šiaulių Medelyno, Juventos, Gegužių, Rasos bei Jovaro progimnazijų, ir Šiaulių Simono Daukanto, Šiaulių Universiteto, Juliaus Janonio, Didždvario, Sauliaus Sondeckio menų bei Lieporių gimnazijų bei svečiai iš Šeduvos gimnazijos. Jau devintąjį kartą visus juos sukvietė frankofoniška „Kelionė laike“. Visi  moksleiviai buvo apdovanoti įmonės „Charlot.lt“ prizais. Šventę vainikavo tradicinis Frankofonijos tortas.

Frankofonijos savaitės pabaigai vėl visus sukvietė Šiaulių dailės galerija stebėti J.P. Melville‘io kino filmo „Jūros tylėjimas (1947).

Visą savaitę kavinėje „Avenue Brasserie“ buvo galima paskanauti prancūziškų patiekalų.

Mokykimės kalbėti prancūziškai!

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas