Mokinių mokomoji bendrovė ,,Spectrum“ pradėjo savo veiklą
2011-12-13

VšĮ ,,Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) yra jaunimo verslo ir ekonominio švietimo programų lyderė Lietuvoje, kuri įkurta 1919 m. JAV, o Lietuvoje savo veiklą pradėjo nuo 1993 m. Ją remia verslo įmonės, fondai ir privatūs asmenys.
Viena iš LJA programų yra ,,Mokomoji mokinių bendrovė“ (MMB), kuri mums, mokiniams suteikia puikią progą įvertinti ir geriau suprasti verslo vaidmenį, įgyti verslo praktikos įkuriant ir valdant trumpalaikę (3 – 5 mėn. ) akcinę bendrovę.
Praėjusiais mokslo metais veikė 177 mokinių mokomosios bendrovės įvairiose Lietuvos mokyklose, o mūsų gimnazijoje veiklą vykdė MMB ,,Sepija“, kuri prekiavo tušinukais su gimnazijos atributika.
Šiais mokslo metais, mes, trečiokai gimnazistai, susirinkę į pirmąją ekonomikos pamoką išgirdome apie galimybę taip pat sudalyvauti MMB projekte. Nedvejodami sutikome. Nuo pat pirmų dienų prasidėjo atsakingas ir kruopštus darbas.
Savo veiklos negalėjome pradėti be verslo konsultanto pagalbos. Labai nudžiugome, kad juo jau antrus metus sutiko tapti buvęs janonietis, UAB ,,Rombas“ direktorius Ričardas Daukėlas. Jis dalyvavo mūsų steigiamajame susirinkime ir negailėjo savo patarimų bei visokeriopai palaikė dirbančią komandą.
Taip pat steigiamajame susirinkime išsirinkome mokinių mokomosios bendrovės prezidentą. Juo tapo III c klasės gimnazistas Arnas Vedeckis. Be to, buvo išrinkti dar keturi viceprezidentai (rinkodaros, finansų, gamybos ir personalo), kuriems padeda dar 5 įmonės darbuotojai.
Tada, gavę leidimą iš LJA, pradėjome savo veiklą: susipažinome su įstatais, išsikėlėme tiklus ir uždavinius, pardavinėdami akcijas sukaupėme pradinį kapitalą, rašėme verslo planą, tvarkome finansų apskaitą, kūrėme ir kuriame reklamą, išsinuomavome gimnazijoje patalpą ( naujo pastato I aukšte esančią poilsio zoną tarp 111 ir 112 kabinetų) ir 2011 m. gruodžio 13 d. pradėjome prekybą stiklo gaminiais.
Verslo sėkmė dažnai susideda iš daugelio detalių. Viena jų – bendrovės pavadinimas. Rinkdami pavadinimą mes siekėme, kad jis būtų trumpas, greitai įsimenamas ir atitiktų mūsų bendrovės filosofiją. Buvo pasirinktas žodis ,,spectrum“, kuris daugumai mūsų asocijuojasi su spalvų spektru, kuris bus neabejotinai svarbus mūsų gaminiuose.
Gamybai pradėti buvo reikalingas spalvotas stiklas, todėl mokykloje paskelbėme stiklo rinkimo akciją „Atgimstantis stiklas“, kurioje vis norintys ir galintys galėjo atnešti stiklo (dar kartą didelis AČIŪ visiems sudalyvavusiems akcijoje). Taip pat organizavome MMB ,,Spectrum“ logotipo konkursą, kurį laimėjo studentas Vytenis Kazlas, studijuojantis dizainą Šiaulių universitete.
Savo veiklą nusprendėme reklamuoti ir internete, todėl Ievos Ripinskytės pagalba sukūrėme savo tinklalapį – www.spectrum-collection.blogspot.com. Visus kviečiame jame apsilankyti!
Šių unikalių produktų gaminimas yra be galo įdomus procesas, kuris prasideda stiklo ruošinių pjaustymu, laužymu bei įvairių mozaikų klijavimu ir baigiasi jų kepimu specialioje krosnyje. Šie stiklo gaminiai traukia pirkėjo akį savo spalvomis ir įdomiomis formomis. Tad visus kviečiame apžiūrėti pirmųjų mūsų dirbinių, nes galbūt kažkam tai bus būtent ta, ilgai ieškota smulkmena, maloniai pradžiuginsianti artimąjį šventų Kalėdų rytą.
Popietės metu gimnazijos muziejuje vyko veiklos aptarimas, kuriame dalyvavo dar vienas svečias – tai ,,Swedbank“, AB Šiaulių verslo bankininkystės centro direktorius Sigitas Lokcikas, kuris susipažino su mūsų veikla, gaminiais ir negailėjo patarimų. Aptarime taip pat dalyvavo gimnazijos direktorius Rimas Budraitis, ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė bei technologijų mokytojas Vaidas Jankevičius, kurie pirmieji mus palaikė ir pritarė idėjos įgyvendinimui.

MMB ,,Spectrum“ prezidentas Arnas Vedeckis

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas