„Liuoksinis” atsisveikino su abiturientais
2023-05-10

Gegužės 5-osios vakarą abiturientų draugai, mokytojai, tėvai, gimnazijos svečiai rinkosi į Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Liuoksinis” (vadovė Asta Rimkuvienė) šventinį koncertą „Ir užaugo ąžuolynas”. Daugiau nei 70 kolektyvo narių sausakimšai žiūrovų salei pristatė dviejų įtemptų mėnesių darbo vaisius.

Scenarijų kūrė patys abiturientai

Koncerto metu „Liuoksinis” atsisveikino ir į naują gyvenimo etapą išlydėjo 11-a 172-osios laidos šokėjų, dviem valandoms tapusių renginio dėmesio centru. Ant vyriausiųjų šokėjų pečių krito ir didžiulė atsakomybė – jiems teko sukurti koncerto scenarijų ir sėkmingai jį realizuoti. Atrodo, pavyko: dvyliktokams dėkojo ne tik kolektyvo vadovė, bet ir plojimų negailinti publika.

Renginys prasidėjo kiek neįprastai – užgesus šviesoms žiūrovai išvydo specialiai sukurtą filmuką, kuris nukėlė į išgalvotą Janoniškių kaimą.  Kadaise, prieš172 metus, čia sudegė ąžuolynas, ilgus metus džiuginęs ir saugojęs žmones nuo nepritekliaus. Veiksmas perkeliamas į arklidę, kurioje pagrindinis veikėjas (jį įkūnijo abiturientas Ignas Poškus) randa laišką su sakme apie gilę. Svarbūs paskutiniai laiško žodžiai : „Rasi gilę – rasi sėkmę, būsi laimingas“.

Netrukus visa salė kartu lingavo į taktą ir gerėjosi šokančiais draugais, mokiniais, vaikais. Kiekvienas šokis išskirtinis – vienuose merginos su drobelėmis, kituose vaikinai su lazdomis. Visi šokiai skirtingi, bet kartu ir panašūs, išreiškiantys lietuvių tautos charakterį, senąsias lietuvių tradicijas. Tautinius šokius paįvairino abiturientų vaidinimai, pratęsę filmuko istoriją: ar ras gimnazistas savo sėkmės gilę?

Scenoje – skirtingos kartos

   Scenoje sukosi ne tik naujam gyvenimo etapui besiruošiantys abiturientai, antrokai, bet ir gimnazijos mokytojos. Mišriame šokyje su gimnazistais sukosi Evelina Mačiūnienė, Rima Kalvelienė, Jolanta Jačiauskaitė, Danutė Kratukienė, Irena Vidžiūnienė, karjeros specialistė Asta Abukaitienė, direktoriaus pavaduotoja Zita Stankevičienė ir Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja Daiva Gedminienė.

„Liuoksiniui“ talkino ir svečiai –  Šiaulių „Juventos“ progimnazijos jaunučių grupės šokėjai bei Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro, Ginkūnų filialo liaudiškų šokių grupė „Dobilas”.

Finalinėje scenoje paslaptis buvo atskleista – vaikinas gilę rado! Tik gilė tai metafora, mat vaikinas rado savo svajonių merginą, meilę, tarsi aliuziją į senuosius tautos papročius.

Koncertas baigėsi dar vienu filmuku, kuriame žiūrovai išvydo vaizdo įrašus iš „Liuoksinio” gyvenimo. Po finalinio šokio abiturientės Smiltė Šilėnaitė ir Augustė Leinartaitė dėkojo šokėjams ir koncerto svečiams, o gimnazijos direktorius Saulius vaivada neslėpė: stebint koncertą, ir pačiam kilo noras išmokti liaudiškų šokių žingsnelių. Audringais aplodismentais salė sveikino kolektyvo vadovę Astą Rimkuvienę, abiturientus – su dovanomis dėkojo už koncertus ir linkėjo sėkmės pradedant naują gyvenimo etapą.

Mingailė ALIJOŠIŪTĖ, klubo „Tebūnie šviesa“ žurnalistė

 

„Liuoksinio“ koncertas „Ir užaugo ąžuolynas“ – kolektyve šokusių abiturientų padėka mokytojams, tėveliams, kolektyvo vadovei Astai Rimkuvienei.

 Ilgai repetavusios janoniečių mokytojos „Liuoksinio“ atsisveikinimo su abiturientais koncertui  apsivilko tautinius drabužius ir drąsiai žengė į sceną.

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas