Lietuvos moksleivių žinių apie donorystę konkursas „Dovanokime viltį gyventi“
2014-05-09

Gegužės 9 d. Vilniuje vyko Lietuvos moksleivių žinių apie donorystę konkursas „Dovanokime viltį gyventi“. Finaliniame renginyje sostinėje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos salėje dalyvavo komandos iš Alytaus, Ukmergės, Utenos, Šakių, Mažeikių, Šiaulių ir Vilniaus.
Renginio iniciatorė ir globėja Lietuvos asociacijos “Gyvastis” prezidentė Ugnė Šakūnienė džiaugėsi mokinių atliktais darbais, jų nuoširdumu.
Konkurso finalas – trečiasis mokinių susitikimas su asociacijos atstovais. Jie organizavo paskaitas gimnazijose, supažindino su organų transplantacijas išgyvenusiais žmonėmis. Konkurso pusfinalių metu septyniuose miestuose varžėsi dvidešimt trys komandos.
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos komandai buvo suteikta galimybė apsilankyti Vilniaus dializės centro Šiaulių klinikoje, pabendrauti su jos darbuotojais ir pacientais.
Konkurso finalo metu komandų atstovai pristatė savo kūrybinius darbus: filmus, vaidinimus, plakatus, dalyvavo protų mūšyje.
Pasirodymus ir darbus vertino autoritetinga komisija: Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Rita Zilnienė, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Rytis Rimgaila, įmonės „Eruditus“ vadovas Mantas Ratomskis, Nacionalinio transplantacijos biuro atstovė Rasa Pekarskienė, su transplantuota širdimi gyvenantis Rimvydas Vekerotas,„Lietuvos ryto“ žaidėjas Eimantas Bendžius, komisijos pirmininkas Arūnas Valinskas. Renginį vedė, komandas linksmino jo vedėjas Juozas Liesis.
Aplodismentais buvo palydėtos 4 komandos, kurioms teko IV vieta – Utenos regioninio profesinio mokymo centro komanda „Vilties lašai“, Alytaus A. Ramanausko – Vanago gimnazijos komanda „Vanagai“, Šakių Žiburio gimnazijos komanda „Vilties lašeliai“ ir Vilniaus Senvagės gimnazijos komanda „Rytojus“.
I vieta atiteko Šiaulių J. Janonio gimnazijos komandai „Draugiški antigenai“: Gretai Patkauskaitei, Vaidai Grigaliūnaitei, Domantui Gružui, Kamilei Macytei, Lukui Elenbergui, Beatai Gedvigaitei, Aistei Jakučionytei, Gabrielei Repšytei.
Jiems atiteko prizas – „Popietė su žvaigžde“. Po konkurso šiauliečiai išvyko susitikti ir pabendrauti su vienu iš „Radistų“ Jonu Nainiu ir jų komandos atstovu Titu Motuzu.
II vietą užėmė Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komanda „Dializatoriai“. Prizas jiems – pramogos vandens pramogų parke.
III vietą iškovojo Ukmergės rajono Želvos vidurinės mokyklos komanda „Kraujo lašas“.Jiems atiteko prizas – pramogos dažasvydžio centre.
Finaliniu renginiu buvo baigtas vienas iš Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo (EEA Grants) remiamo projekto „Gyvasties“ gebėjimų stiprinimas ir savanorių tinklo plėtimas etapas.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas