Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje janonietis pelnė aukso medalį
2016-11-26

 

Lapkričio 26-ąją Klaipėdos universiteto Menų akademijoje vyko penktoji Lietuvos mokinių muzikos olimpiada, kurioje Šiaulių miestui atstovavo Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai Andrėja Vasiliauskaitė ir Lukas Aluzas bei jiems pasiruošti padėjusi muzikos mokytoja Inga Valaitienė. Šiųmetinė olimpiada Šiauliams buvo dosni – pelnytas aukso medalis.

Olimpiadą sudarė tradicinės 4 užduotys: muzikos teorijos bei istorijos testas, muzikinio rašto skaitymas, dainavimas ir originalios kompozicijos pristatymas. Pasak dalyvavusių janoniečių, testo turinys buvo kiek netikėtas, tačiau įveikiamas. Atidumo bei daug pastangų reikalavo solfedžio bei ritmikos užduotys. Kiek laisvesnė buvo dainavimo dalis – janoniečiai, šioje srityje turintys daug patirties, be didesnio vargo susitvarkė su užduotimi. Andrėja Vasiliauskaitė atliko lietuvių liaudies dainą „Pas mano tėvelį“, Lukas Aluzas – pamario liaudies dainą „Ei kilo kilo“.

Originalios kompozicijos pristatymas janoniečiams taip pat nebuvo sudėtingiausia dalis. Andrėja Vasiliauskaitė atliko savo kūrybos dainą „Rytojus“, o Lukas Aluzas pristatė kvartetą „Metamorfozės“, jam atlikti kūrinį padėjo Gustas Savickas (fleita) ir Simonas Gudaitis (klarnetas). Tiesa, pastarąjį kūrinį kartu turėjo atlikti ir trombonininkas, tačiau situacija susiklostė taip, kad teko groti su trombono įrašu. Nepaisant to, kompozicijų vertinimo komisijos narys, kompozitorius Remigijus Šileika pažymėjo „Metamorfozes“ kaip vieną iš geriausių atliktų kūrinių.

Rezultatų apibendrinimo metu komisija neslėpė: šiauliečiai pasirodė išskirtinai gerai. Lukui ir Andrėjai nedaug trūko iki aukščiausio rezultato muzikos teorijos ir istorijos teste. Lukas Aluzas gavo pagyrimo raštą už geriausiai atliktą solfedžio ir ritmikos užduotį, taip pat specialų UAB „Milgreta“ įsteigtą prizą už muzikinį tobulėjimą.

Skelbiant galutinius rezultatus paaiškėjo, kad trečiąkart nacionalinėje olimpiadoje dalyvaujantis Lukas Aluzas II amžiaus kategorijoje pelnė I laipsnio diplomą ir aukso medalį. Tokiu pasiekimu džiaugėsi visa šiauliečių delegacija, komisija, organizatoriai. Tai antrasis aukso medalis Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje, atitekęs šiauliečiui. 2013-aisiais I vietą užėmė Juliaus Janonio gimnazijos abiturientė Gintarė Juknaitė.

Lukas Aluzas,
žurnalistų klubo “Tebūnie šviesa” redaktorius

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas