Lietuvos mokinių geografijos olimpiada
2025-05-13
Gegužės 5-7 dienomis Kėdainiuose vyko 37-oji Lietuvos 9-12 klasių mokinių geografijos olimpiada, kurioje Šiaulių miestą atstovavo du janoniečiai – Ąžuolas Zavaliauskas (IV d) ir Domantas Sruogis (II f).
Vaikinams teko varžytis su 82 varžovais, atvykusiais iš 37 Lietuvos savivaldybių. Olimpiados rungtys apėmė teorinės dalies „Globalieji iššūkiai“ patikrinimą, teko atlikti geografinius tyrimus internete, įveikti 12 vaizdinių užduočių, parašyti esė apie Lietuvos energetinę nepriklausomybę. 3 valandų trukmės aplinkotyros tyrimai Kėdainių senamiestyje ir Nevėžio upės pakrantėje ne visiems olimpiados dalyviams buvo sėkmingi – kai kurie šios užduoties nebaigė.
Susumavus skirtingų užduočių balus, paaiškėjo, kad Ąžuolas Zavaliauskas laimėjo sidabro medalį!!!
Sveikiname Ąžuolą ir linkime sėkmės vasaros stovykloje Klaipėdoje, kurioje galutinai paaiškės Lietuvos rinktinės nariai, atstovaujantys mūsų šalį Tarptautinėje geografijos olimpiadoje Tailando sostinėje Bankoke.
Gitana Kazimieraitienė,
Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos narė

































