Lietuvių kalbos savaitė
2011-04-04

Balandžio 4 d. minint Juliaus Janonio gimimo 115-ąsias gimimo metines Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje prasidėjo Lietuvių kalbos savaitė, kurios tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis įvairias kompetencijas. Tai dalies tęstinio gimnazijos projekto, kai kiekviena metodinė grupė organizavo dalykinę savaitę.

Pirmoji diena buvo gimnazijos vardo diena (mokykla pavadinta poeto Juliaus Janonio vardu 1946 m.). Gimnazistai klausėsi aktoriaus R. Lukšo skaitomų B. Sruogos knygos „Dievų miškas“ ištraukų, vėliau diskutavo apie knygų skaitymą ir tekstų interpretavimo subtilumus. I-II klasių mokiniai gimnaziją papuošė piešiniais tema „Kalbos kultūra vaizdu“. Kita diena buvo skirta gimazijos vardą garsinantiems mokiniams pagerbti. Penki III-IV klasių gimnazistai – Vilius Barauskas, Jonas Tamulis, Augustas Sireikis, Arnoldas Dapkus, Lukas Vabalas, Petras Šimonis – skaitė poeto Juliaus Janonio eiles, o gimnazijos ansamblis „Allegro“ giedojo buvusį gimnazijos himną „Naujas rytas“ J. Janonio eilėraščio žodžiais.

Išskirtinė lietuvių kalbos savaitės diena buvo trečioji, kai vyko miesto IX-XII kl. mokinių dailyraščio konkuras. Lietuvių kalbos mokytojas Rimvydas Sruogis surengė tarpukario Lietuvos sąsiuvinių, įvairių rašiklių parodą. Buvo galima susipažinti su rašto istorija, žmogaus rašto kultūra ir sužinoti, kaip rašysena padeda atskleisti žmogaus asmenines savybes, charakterį.  Paaiškėjo, kad vienas svarbiausių gražios rašysenos veiksnių – parkeris.

Gimnazijos mokytojų daromas kalbos kultūros klaidas (naudotasi rašomo gimnazinio darbo fragmentu) mokytojams pristatė IIIb klasės gimnazistė Austėja Stankutė. Gimnazistės pristatymo pagrindinė mintis: „Nesvarbu, kaip mokytojas kirčiuoja žodį „myliu“, svarbu, kad jis tikrai mylėtų mus, mokinius“. Gimnazijos muziejuje lietuvių kalbos ir kitų dalykų mokytojai skaitė poeziją, prozą, esė, dalijosi mintimis apie kūrybą ir kūrėją, bendravimą su knyga – skaitytos ištraukos iš knygų, pristatyti įsimintinų autorių kūriniai. Lietuvių kalbos mokytojai išsakė mintį, kad matematikos, chemijos, fizikos žinias galima pamatuoti pažymiu, bet literatūra yra menas, kurio suvokimas neturėtų būti vertinamas, nes taip dingsta humanitarinio ugdymo esmė.

Dalykinės savaitės leido visai gimnazijos bendruomenei kitaip pažvelgti į gamtos ir tiksliųjų, menų ir socialinių mokslų, kūno kultūros ir kalbų neprograminį mokymą, atrasti naujai pažįstamų žodžių reikšmę, išlaisvinti kūrybiškumą.

Ugdymo skyriaus vedėja Daiva Norvaišaitė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Antradienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas