Kruizinė kelionė Baltijos jūra „Stokholmas – Šiaurės Venecija“
2017-11-17

 

Ruduo gali būti puikus kelionių metas.Tai įrodė mūsų gimnazijos I e ir I d klasių mokiniai, kurie nepaisydami permainingų orų, vieną rudenišką savaitgalį, rinkosi prie Šiaulių Katedros nešini kuprinėmis ir lagaminais. Kartu su klasių vadovėmis Rasa Dabregaite ir Gitana Kazimieraitiene, dailės ir technologijų mokytoja Daiva Leliukiene ir pavaduotoja Zita Stankevičiene, vykome į taip ilgai lauktą ekskursiją!

Kur keliavome? Į nuostabaus grožio miestą prie Malareno ežero ir Baltijos jūros uostą, Švedijos sostinę – Stokholmą!

Iš pradžių nuvažiavome į Rygos jūrų uostą. Kelto „Romantika“ dydis ir puošnumas nustebino ne vieną, neliko abejingų. Jaukiai įsikūrę savo kajutėse mokiniai tą  patį vakarą dalyvavo edukacinėje veikloje „Tavo pamoka laive. Stokholmas – Šiaurės Venecija“. Šios pamokos metu gavome Stokholmo žemėlapį, tušinukus, užrašų knygutes. Geografijos mokytoja G.Kazimieraitienė supažindino su objektų, kuriuos aplankysime, istorinėmis detalėmis, legendomis.

Praėjus pamokai mokiniai galėjo patys pasirinkti norimą veiklą – kai kurie ėjo į koncertus, kiti šoko diskotekoje. Išaušus rytui visi sugūžėjome pusryčiauti. Pro langus atsivėrė pritrenkiantis vaizdas:  uolėtasis Baltijos krantas – šcherai, banguojanti jūra, spalvoti nameliai. Nė nepajutome, kad jau laikas išlipti. Iš pradžių autobusu vykome į apžvalginę ekskursiją po visą miestą – už tai esame labai dėkingi mūsų šauniam vairuotojui Rolandui! Įsitikinome, kodėl Stokholmas vadinamas Šiaurės Venecija – visur matėsi vanduo, Malareno ežero kanalai – miestas įsikūręs 14 salų! Aplankėme didžiulį laivo „Vasa“ muziejų, vaikščiojome po senamiestį ir jo kiemelyje radome sostinės simbolį ir mažiausią skulptūrą „Berniukas žiūrintis į Mėnulį“, sakoma, moneta palikta prie skulptūros visada vėl jus sugrąžins į Stokholmą.

Vėliau apžiūrėjome siauriausią Stokholmo gatvelę, „Raudonąjį namą“ ir Gamla Stan aikštę Stortorget, Alfredo Nobelio muziejų, Švedijos parlamentą – Riksdagą, Stokholmo rotušę, grožėjomės miesto panorama Ridarholme, lankėmės Katedroje Storkyrkan ir joje suradome seniausią Stokholmo paveikslą bei karališką ložę.

Ekskursijos metu mokiniai pirko suvenyrus artimiesiems, fotografavosi. Jai pasibaigus grįžome į keltą. Visi susirinkome į gausią švedišką vakarienę. Po jos vėl galėjome pasirinkti norimą veiklą. Antradienio rytą atplaukėme į Rygą. Mokiniai nekantravo parvažiuoti namo, norėjo savo įspūdžiais dalintis su artimaisiais ir parodyti jiems gautą pirmąjį savo „JJG kelionių pasą“!

Ši ekskursija mums suteikė ne tik gerų įspūdžių ir žinių apie Stokholmą. Visas pirmokų kolektyvas dar artimiau susipažino ir susidraugavo!

Tekstas: Agnė Baliutavičiūtė, I d klasė
Nuotraukos: mokytoja D.Leliukienė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas