Kitokios atostogos
2017-11-03

 

Ankstų lapkričio pirmosios rytą, kai visi mėgavosi atostogomis, ilgesniu miegu, ir su šeima lankė kapus, grupelė gimnazistų kartu su mokytojomis Irena, Rima ir Danute išvažiavo į vienuolyną, kuris yra įsikūręs Baltriškių kaime, Zarasų rajone. Tie, kurie čia lankosi pirmą kartą, visada truputį nustemba, nes važiuodami į vienuolyną tikisi rasti labai rimtus vienuolius ir gal net nuobodžią atmosferą. Tačiau ši, gimnazistų mėgstama vieta, paneigia visus išankstinius nusistatymus. Čia vienuoliai kaip geri draugai, su kuriais žaidi futbolą, juokauji prie pietų stalo ar šneki pačiomis rimčiausiomis ir giliausiomis temomis.

Kaimiška atmosfera skatina pamiršti miesto šurmulį ir pajusti bendrystę su kitais žmonėmis. Šiais metais mus visus pradžiugino pirmą kartą po vasaros iškritęs sniegas, atvažiavę radome baltai pasipuošusius laukus ir namų stogus. Buvo įspūdinga Vėlinių išvakarėse, tamsoje su žvakutėmis rankose keliauti į Baltriškių kapinaites, kurios yra labai mažos, bet gražiai sutvarkytos.  Ten prisiminėme mums brangius mirusius žmones.

Sakoma, kad darbas žmogų puošia, todėl Baltriškėse mes visi esame labai pasipuošę, nes atliekam įvairius ūkio darbus, kurių metu daug bendraujam ir juokiamės. Nors kartais ir pavargstam, vis vien būnam laimingi.

Net ir pačios pamaldos čia atrodo kitaip. Didelį įspūdį palieka žemi nusilenkimai, „Tėve mūsų“ malda aplink altorių, ramybės linkėjimas kiekvienam esančiam koplytėlėje, psalmių giedojimas – man tai viena iš gražiausių maldos formų. Malda, darbas, pokalbiai, tikras nuoširdumas ir paprastumas stiprina bendrystę ir artumą vienas su kitu.

Po mokyklinės rutinos, buvimas Baltriškėse atgaivina sielą, suteikia pilnatvę, duoda atsakymus kartais į sunkiai atsakomus kausimus, nuramina širdį. Trys paprastos atostogų dienos, praleistos su broliais, vienuolyne tampa nepaprastu įvykiu. Kiekvieną kartą ten būdamas supranti, kaip gera dalintis džiaugsmu, kaip gera atlikti mažus kasdienius darbus, kaip gera būti tyloje, kaip gera būti geru Žmogumi.

Norisi neišbarstyti tos vidinės ramybės ir džiugesio. O kai ištekliai išseks lauksime kitos stovyklos ir Tavęs joje. Būk drąsus atrasti kitokias atostogas!

IVc klasės mokinė Beatričė Tarasevičiūtė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas