Karjeros dienos Juliaus Janonio gimnazijoje – su pareigūnais ir kinologais
2013-06-05

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje birželio 4-5 dienomis vyko Karjeros dienos, skirtos mokinių profesiniam švietimui ir karjeros ugdymui. Karjeros dienose dalyvavę trečiųjų klasių gimnazistai aktų salėje klausėsi Klaipėdos teritorinės muitinės muitinės Kontrolės organizavimo skyriaus Šiauliuose vyriausiosios inspektorės Virginijos Šidlauskienės pasakojimo apie Lietuvos muitinės veiklos struktūrą, funkcijas, nelengvą muitininkų kasdienybę bei darbą postuose. V. Šidlauskienės žodžiais, muitinė yra labai sudėtinga milžiniška institucija, kurios veikla yra griežtai reglamentuota įstatymų ir nuolatos besikeičiančių teisės aktų, o muitininkų darbas reikalauja ypatingo psichologinio pasirengimo ir ištvermės. „Pas mus žmonės priimami tiktai su aukštuoju išsilavinimu, dažniausiai po bakalauro studijų M. Romerio universitete, bet ištveria ne kiekvienas. Postuose lauke budima paromis, kepinant saulei, lyjant ir sningant, be to, tenka ilgai gaišti, pervažiuojant iš vienos vietos į kitą, neretai tenka dalyvauti ir spręsti konfliktines situacijas “, – apie nelengvą, tačiau įdomų ir prasmingą muitininko darbą pasakojo ilgametę patirtį šioje srityje turinti specialistė.
Kartu atvykęs kitas gimnazijos svečias Laimutis Jomantas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos vadas, supažindino gimnazistus su modernia ir šiuolaikiška Pasieniečių mokykla Medininkuose, kursantų mokslais, praktiniais užsiėmimais. Pareigūnas kvietė pasirinkti studijas šioje mokykloje ir ateiti dirbti į pasienio tarnybą. „Būsimieji pareigūnai įgyja teisinių žinių, profesinės etikos, psichologijos žinių, mokomi kovinės savigynos, mokykloje jiems sudarytos puikios mokymosi, gyvenimo ir laisvalaikio sąlygos“, – sakė L. Jomantas. Po paskaitos aktų salėje renginio dalyviai persikėlė į gimnazijos stadioną, kuriame stebėjo kinologų programą su sumaniais „pareigūnais“ – tarnybiniais šunimis.
Muitininkų ir pasieniečių vizitą gimnazijoje padėjo organizuoti gimnazistės mama Vilma Keliauskienė, dirbanti Muitinės departamento statistikos analizės skyriaus vyresniąja inspektore Šiauliuose. Ji – viena iš gimnazistų tėvelių, praėjusiais mokslo metais įsitraukusių į mokinių karjeros ugdymo veiklas.

Sigita STONKIENĖ,
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos profesijos patarėja

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos stadione karjeros dienų dalyviai stebėjo kinologų programą.
Aidutės Jarmolavičienės nuotr.

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos svečiai (iš dešinės) – Klaipėdos teritorinės muitinės muitinės Kontrolės organizavimo skyriaus Šiauliuose vyriausioji inspektorė Virginija Šidlauskienė ir Laimutis Jomantas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos rinktinės Zoknių užkardos vadas, specialistė Aidutė Jarmolavičienė supažindino gimnazistus su muitininkų ir pasieniečių parengimu bei darbo specifika.
Sigitos Stonkienės nuotr.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas