Kario profesija ir savanorio tarnyba gimnazistų neišgąsdino
2014-03-03

„Kario profesija – tikrai ne visiems. Tačiau kas pabando, tarnyboje lieka ilgam, ir tuo didžiuojasi“, – taip apie tarnystę Lietuvos kariuomenėje Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos artipilnėje aktų salėje gimnazistams kalbėjo vyr. seržantas Darius Pileckas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo Šiaulių teritorinio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus specialistas.
Keturi kariai, vilkintys maskuojančiomis uniformomis, į gimnaziją atvyko, nešini sunkiomis dėžėmis su ginklais: per dešimt kilogramų sveriančiu kulkosvaidžiu, ne ką lengvesniu granatsvaidžiu, kitais ginklais, kuriuos vaikinai ir merginos tyrinėjo, kilnojo ir „matavosi“ su dideliu susidomėjimu.
Kariai supažindino gimnazistus su tarnyba Lietuvos kariuomenėje, baziniais kariniais mokymais, kario savanorio tarnyba, kuomet civilinė karjera ar studijos derinamos su karo mokslais – savanoriškai tampama Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariu. Karys savanoris, pasak D. Pilecko, per metus pratybose praleidžia vidutiniškai apie 20-30 parų. Už dienas, praleistas mokymuose, mokamas atlyginimas, prilygstantis atitinkamo laipsnio profesinės karo tarnybos kario atlyginimui, suteikiamos socialinės garantijos. Gimnazistus sudomino galimybė tarnybos metu įgyti karinę specialybę ir dalyvauti tarptautinėse pratybose ir misijose. Pasakodamas apie bazinius karinius mokymus, kurių metu susipažįstama su karine taktika, užuodžiamas parako kvapas, įveikiami kliūčių ruožai ir išbandomas draugo petys, D. Pileckas sakė, kad po jų galima drąsiai pretenduoti į profesinę karo tarnybą. Karių pasakojimai apie įtampą, nakvynes miške ir vos pakeliami ginklai gimnazistų neišgąsdino, atvirkščiai, susitikimui baigiantis, kai kurie garsiai svarstė apie galimybes stoti į KASP gretas.

Sigita STONKIENĖ, 
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos profesijos patarėja, karjeros koordinatorė

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai karių atsineštus ginklus tyrinėjo, kilnojo ir „matavosi“ su dideliu susidomėjimu.

Vyr. seržantas Darius Pileckas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo Šiaulių teritorinio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus specialistas, supažindino gimnazistus su kario profesija ir savanorio tarnyba.
Autorės nuotr.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas