Kalėdinės jaunųjų bendrovių mugės
2022-12-14

Kalėdos dideliame šeimos rate, geriausių draugų būryje, darbe – visur jos kitokios, bet visos tokios smagios. Dėl visų reikia pasistengti. VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) gruodžio 10 dieną pakvietė net 130 jaunųjų bendrovių iš visos Lietuvos į kalėdinę moksleivių verslų mugę „eXpo 2022“, kuri vyko LITEXPO Lietuvos parodų ir kongreso centre.

Jaunųjų bendrovių eXpo – tai vieša mokinių bendrovių paroda, kurios metu bendrovės gali prisistatyti visuomenei  ir parduoti savo produktus.

Džiaugiamės, kad į šią mugę buvo pakviesta jaunoji bendrovė „Blèr“, kuriai vadovauja Emilija Reizgevičiūtė, II a klasės mokinė. Bendrovėje dirba dar trys šios klasės gimnazistės: Brigita Abukaitytė – marketingo viceprezidentė, Rusnė Katkevičiūtė – finansų viceprezidentė ir Liucija Marija  Vedeckaitė – gamybos viceprezidentė.  „Mūsų pagrindinė prekė – atvirukai – gaminami iš perdirbto popieriaus. Prikeliame popierių antram gyvenimui, taip mažindamos aplinkos taršą. Popierių perdirbame pačios. Mūsų rankų darbo atvirutės ne tik tvari, bet ir šilta dovana, kuri praskaidrina net niūriausią nuotaiką.

   Kalėdinėje „eXpo 2022“ iš komisijos narių sulaukėme nemažai komplimentų bei gavome naudingų patarimų, kaip išgryninti produkto išskirtinumą, tikslinį vartotoją bei kaip mūsų idėją galima patobulinti. Taip pat buvome apdovanotos specialiuoju prizu vardinio apdovanojimo kategorijoje „Geriausiai produkto teisinę bazę išmananti jaunoji bendrovė“, kurį įteikė Mykolo Riomerio universiteto Dekanės patarėja komunikacijai Akvilė Alauskaitė.“

Gruodžio 13 dieną  Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje įvyko Kalėdinė Jaunųjų bendrovių mugė. Joje dalyvavo dar dvi mokomosios gimnazistų bendrovės.

Jaunoji bendrovė (JB) „Candelite“ gimnazijoje prekiavo žvakėmis bei jų rinkinius iš natūralaus bičių vaško. Tai trečios klasės gimnazistų bendrovė, kuriai  vadovauja Kristautas Lebedis (III b).

JB „Sprintas“ gamina sąsiuvinius su gimnazistų meniniais darbais. Tai abiturientų bendrovė, kuriai vadovauja Gustas Šiaulenskis (IV e).

Mes mokomės pagal   „AcceleratorX“ programą. Ši programa leidžia steigti mokinių jaunąsias bendroves kuriant  realų verslą, kurį valdydami taikome mokykloje įgytas žinias, mokomės panaudoti savo talentus ir gebėjimus valdant savo bendrovę nuo įkūrimo pradžios iki jos uždarymo. Pradinis kapitalas gaunamas už išplatintas akcijas, kurias atsiunčia LJA. Šioje praktinėje veikloje įgyvendiname visą verslo valdymo ciklą: įkuriame bendrovę,  sukaupiame pradinį kapitalą iš išplatintų akcijų, planuojame, kuriame savo produktą bei jį parduodame, vykdome rinkodarą, tvarkome finansines apskaitas, dalyvaujame „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamoje verslumo ir inovacijų stovykloje, įvairiuose eXpo renginiuose, susitikimuose verslo modeliams pažinti  ir parašę veiklos bei finansų ataskaitą,  uždarome bendrovę.

Mūsų veiklą koordinuoja ekonomikos mokytoja Aurelija Šmitienė.

 

JB „Blèr“ prezidentė  Emilija Reizgevičiūtė

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas