Kai noras tobulėti atveria duris į pasaulį
2023-05-05

Š.m. balandžio 17 – 21 dienomis Jungtinės Karalystės Harrogate mieste vyko 56-oji IATEFL (International Association of Teachers of English as a Foreign Language) konferencija,  kurioje Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijai LAKMA ir savo gimnazijoms atstovavo LAKMA prezidentė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Kristina Urbonienė ir LAKMA valdybos narė, Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Diana Galatiltienė. Tarptautinės konferencijos –  puikus būdas vieną kartą metuose susiburti anglų kalbos, kaip užsienio kalbos, mokymo profesionalams iš viso pasaulio ir pasidžiaugti savo profesija, kolegų pasiekimais ir atliktais neįtikėtinais darbais, pasidalinti gerąja patirtimi ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria viso pasaulio mokytojai. Per keletą konferencijos dienų turėjome galimybę pabendrauti su bendraminčiais kolegomis, sužinoti apie naujausius pokyčius anglų kalbos, kaip užsienio kalbos, mokyme ir susipažinti su pažangiausiais švietimo ištekliais.

Kiekvieną  kartą konferencija prasideda taip vadinamaisiais „prieškonferenciniais“ renginiais, į kuriuos atvyksta tik tam tikrų grupių atstovai. Tai renginiai, kuriuose susitinka IATEFL asocijuoti nariai bei specialiųjų interesų grupių nariai.  Mums teko didelė atsakomybė ir garbė atstovauti visai Lietuvos anglų kalbos mokytojų bendruomenei, kalbėti apie tai, ką LAKMA sėkmingai daro jau daugiau nei 30 metų. Visos renginyje dalyvavusios asociacijos turi labai panašių problemų, todėl dideliame bendraminčių būryje buvo galima daug lengviau rasti atsakymus į taip rūpimus klausimus.

Labiausiai jaudinantis momentas  –  mūsų praktinis seminaras „Klausyk ne tik ausimis, bet ir akimis!“. Apie tai, kad mūsų pranešimas įtrauktas į tokios prasmingos konferencijos programą, sužinojome ne iškart. Atrankos procesas prasidėjo jau praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Džiugią žinią apie tai, jog mūsų pranešimas tinkamas, gavome gruodį, tad turėjome laiko tinkamai sudėlioti ir suplanuoti visas 45 praktinio seminaro minutes, kad mokytojams iš įvairiausių pasaulio šalių būtų naudinga, aktualu ir įdomu.  Praktiniame seminare pasidalinome patarimais, kaip klausymosi praktiką paversti naudingesne, patrauklesne ir džiaugsmingesne veikla tiek mokytojams, tiek jų mokiniams. Mokytojams buvo pristatytos IT priemonės bei įrankiai, leidžiantys naudoti autentiškus vaizdo įrašus bei kurti testus pagal tai, ką mokiniai mato ir girdi.

Tarptautinė IATEFL konferencija neįsivaizduojama be pačių garsiausių leidyklų mokymo išteklių parodos. Tai puiki proga sužinoti apie naujausius produktus ir paslaugas bei užmegzti ryšius ateities bendradarbiavimui anglų kalbos mokymo klausimais su įvairiomis organizacijomis, leidyklomis bei pačiais žinomiausiais ir profesionaliausiais lektoriais.

Dėkojame LAKMA valdybos nariams, visiems bičiuliams Lietuvos anglų kalbos mokytojams, savo mokiniams, kurių pasitikėjimas ir palaikymas leido mums dalyvauti viename didžiausių pasaulyje renginių anglų kalbos mokytojams. Savaitė, praleista IATEFL tarptautinėje konferencijoje  –  labai turiningas  ir prasmingas laikas, leidęs užmegzti naujus ryšius ir sustiprinti jau esamas draugystes su savo srities profesionalais, didelės IATEFL šeimos nariais. Didžiuojamės gavusios galimybę ne tik patobulėti profesinėje srityje, bet ir galėjusios garbingai atstovauti Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijai LAKMA bei savo gimnazijoms.

 

Kristina Urbonienė

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas