Ką reiškia švęsti šv. Valentino dieną kitaip…
2015-02-14

Vasario 14 d., kaip žinia, Šv. Valentino diena. Tada mažieji ir vyresnieji skuba nustebinti savo mylimus žmones gėlyte, šokoladine ar popierine širdele. Mes, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai, iškeliavome švęsti šią dieną tikrai visai kitaip. Susirinkę ryte, vos saulei patekėjus, išvykome į Kauną į Jaunimo susitikimų dieną „Draug(e)auk“.
Atvykusius mus linksmai pasitiko gausus savanorių būrys, kurie mielai pasakojo, kas vyks ir kur mums eiti. Pirmiausia susirinkusiuosius pasveikino šlovinimo grupė ICHTUS. Jų atliekamos giesmės ir mums leido tyliai tyliai pasakyti „Ačiū, už gyvenimo dovaną, draugystę, įsimylėjimus ir meilę“.
O kai į sceną įžengė plikai skusta galva jaunuolis Emilis, niekas nepatikėjome, kad jis kunigas, tik ilga juoda sutana ir jo prisipažinimas leido pamatyti kitokį kunigą, kuris drąsiai bylojo apie savo susitikimą su Dievu ir perkeistą gyvenimą. Jam padėjo draugas Mantas. Jie abudu drąsino kaip su Jėzaus pagalba atsikratyti priešų. O tiesa paprasta, pirmiausia turi būti labai nuoširdžiu, atleisti ir melstis už tuos žmones, kuriuos kartais sunku priimti ir mylėti, galiausiai ištiesti ranką ir apkabinti.
Antroji paskaita išmušė iš pusiausvyros visus klausytojus. Mat į scentą įžengė italas, sėkmingai susituokęs su lietuvaite ir gyvenantis mūsų krašte Gian Luca Demarco. Jo energija, temperamentingumas sužavėjo visus. Savo pasidalinime, jis akcentavo, kaip svarbu išlikti ištikimam ir leisti Dievui veikti poros gyvenime, leisti jam padėti mums mylėti.
Atsipūtę po trumpos pertraukėlės kibome į teminius užsiėmimus. Gausus pasirinkimas leido kiekvienam dalyviui atrasti tinkamą temą: „Tik berniukams“ arba „Tarp mūsų mergaičių“, „Visa tiesa apie… “ arba „Susituokėm, nes nesutapo charakteriai“, o kur dar draugystė, kurios moko filmas „Matrica“ bei teatro ar šokio elementai. Netgi grupių vadovai bei mokytojai turėjo savo susitikimą, kurį pravedė mūsų tikybos mokytoja Danutė. Visuose šiuose susitikimuose galėjome vis labiau įsitikinti, kaip yra svarbu atsakingai draugauti ir mokytis mylėti.
Po Jaunimo susitikimų dienos šv. Valentino diena dar nesibaigė, mūsų laukė koncertas „Mylėk ir daryk, ka nori!“ Žalgirio arenoje. Ten mus pasitiko „Saulės broliai“, sesuo Anna Nobili, kuri prisipažino, jog ilgą laiką buvo naktinio klubo šokėja, tačiau tai atnešė tik tuštumą ir liūdesį, tik tada kai patikėjo Dievo meilės galia, tapo džiaugsmo nešėja, įstojo į vienuolyną, ir iki šiol vis dar šoka, tik dabar tai daro ne naktiniame klube, viliodama vyrus, o šlovindama Viešpatį.
Vakaro apvainikavimui į sceną įžengė Michael Patrick Kelly. Kartu šokome, lingavome, plojome.
Ir kuomet renginys atrodė eina visai į pabaigą Michael prabilo apie savo meilę ir tikėjimą. Vienu iš nuostabiausių stebuklų savo gyvenime jis įvardino draugystę su Dievu, savo žmoną, muziką ir, žinoma, Lietuvą. Po šio liudijimo pakvietė Adoracijai – tai Viešpaties, esančio mažame duonos gabalėlyje pagarbinimas. Visa Žalgirio arena nurimo, tik tyli giesmė ir vaikų džiugus krykštavimas bylojo apie čia esančius žmones.
Visa, kas tikra, jaudina ir palieka neišdildomą prisiminimą. Šis renginys buvo būtent toks: tikrumas, jautrumas, nuoširdumas ir begalinis meilės atspindys Kūrėjo įdėtas kiekvienam iš mūsų leido prisiartinti prie MEILĖS slėpinio.
Laukiame Jūsų visų pradėti švęsti šv. Valentino dieną kitaip.

Įrašai iš koncerto Michael Patrick Kelly https://www.youtube.com/watch?v=cYZJMFcCNIo ir
Adoracijos https://www.youtube.com/watch?v=AsaJERhPlqc

I b klasės mokinė Marija Koržanovaitė

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Penktadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas