Jūrininko profesija be darbo nepaliks
2014-01-31

„Profesija tokia, kad be darbo neliksi“, – taip sakė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai Greta Monkevičiūtė, Benas Vainauskas, Aurimas Vozgirdas, Kęstutis Berezinas ir Rokas Vitkauskas, pristatydami studijų programas ir jūreivystės studijų specifiką Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje. Penki gimnazijos svečiai, tarp kurių trys šiauliečiai, pirmus arba antrus metus studijuojantys jūrininkystę, gimnazistus supažindino su stojamųjų egzaminų tvarka, studijų programomis, jūrininkų rengimo subtilybėmis bei karjeros perspektyvomis. Pavyzdžiui, laivavedžiai – būsimieji laivų kapitonai – ir laivų mechanikai gali įsidarbinti bet kuriame pasaulio laive – šios specialybės yra tarptautinės. Mokykla taip pat rengia ir kranto specialistus: uosto ir laivybos finansininkus, vadybininkus bei transporto logistikos specialistus.
Studentai pasakojo apie paskaitas, gyvenimą bendrabutyje, galimybę lankyti vadų kursus ir įgyti atsargos leitenanto laipsnį, simuliacinį kambarį, kuriame galima praktikuotis, kaip realiai valdyti laivą bet kokiomis oro sąlygoms. Būsimųjų jūrininkų praktika tęsiasi nuo 8 mėnesių iki 1 metų. „Užtat tie, kas jau turite merginas, stodami pas mus, pagalvokite“, – šmaikštavo studentai.
Baigus jūreivystės mokyklą, dirbantys laivuose, priklausomai nuo laivo specifikos, uždirba ir penkiaženkles sumas. Pelningiausias darbas laivyne yra chemijos tanklaiviuose, dujovežiuose ir vadinamuosiuose ofšoriniuose laivuose, kurie stato ir kloja kabelius, vamzdžius, aptarnauja platformas, vėjo jėgaines. Tiesa, jų nėra labai daug ir įsidarbinti juose nėra paprasta. „Geras jūrininkas turi pasižymėti užsispyrimu, valia ir savitvarda, tokių savybių mokykloje reikalaujama nuo pat pirmo kurso. Gal dėl to ne visi, įstoję į mūsų mokyklą, ją baigia“, – sakė būsimieji jūrininkai.
Sigita Stonkienė,
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos profesijos patarėja, karjeros koordinatorė

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai Greta Monkevičiūtė, Benas Vainauskas, Aurimas Vozgirdas, Kęstutis Berezinas ir Rokas Vitkauskas Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje pristatė studijų programas ir visi drauge nusifotografavo gimnazijos muziejuje.

Ritos Margevičienės nuotr.

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas