Juliaus Janonio gimnazijos sportininkai sėmėsi žinių ,,Olimpinės kartos” mokymuose ir „LTeam“ olimpiniame žiemos festivalyje Druskininkuose
2016-02-06

Vasario 5-6 dienomis Druskininkuose vyko projekto „Olimpinė karta“ mokinių ir mokytojų mokymai bei ,,LTeam“ olimpinio žiemos festivalio atidarymas. Šiuose renginiuose dalyvavo keturi Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokiniai ir du mokytojai.

Projekto „Olimpinė karta“ mokymuose mokykla dalyvauja jau antrąjį kartą. Šiais metais į mokymus susirinko 70 mokinių ir 20 mokytojų iš 16 Lietuvos mokyklų. Mokiniai sėmėsi patirties iš patyrusių lektorių – mokėsi organizuoti sporto renginius, juos aprašyti ir fotografuoti. Kaip parengti sporto renginio planą ir jį įgyvendinti, mokiniams pasakojo neformaliojo ugdymo ekspertas Donatas Petkauskas, žurnalistė Kamilė Baubinaitė atskleidė šiuolaikinės žurnalistikos ypatybes, o fotografijos paslaptimis dalijosi fotografas Vytautas Dranginis. Tą pačią dieną dalykines ir asmenines kompetencijas atskiroje sesijoje tobulino ir mokytojai – ieškojo būdų, kaip iššūkius, su kuriais susiduria pedagoginiame darbe, išspręsti per sportą. Pedagogams sesiją vedė Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Neringa Kruopkaitienė.

Mokymuose dalyvavusiems mokiniams ir pedagogams diplomus įteikė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, o šeštadienį mokiniai įgytas žinias pritaikė praktikoje – Druskininkų „Snow arenoje“ vykusiame „LTeam“ olimpiniame žiemos festivalyje. Festivalį organizavęs Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) dėl šiltos žiemos iš festivalio programos išbraukė tik lygumų slidinėjimą, kurį pakeitė „SkiErg“ treniruoklio turnyru, ir „Snaigės“ žygį – vietoje jo festivalio dalyviai galėjo rinktis šiaurietišką ėjimą. Bėgimai, orientavimosi varžybos, parodomosios ledo ritulio, greitojo čiuožimo ir kerlingo varžybos, dailiojo čiuožimo ir snieglenčių sporto atstovų pasirodymai vyko kaip planuota. Šiais metais ekstremalaus sporto mėgėjai galėjo išbandyti ir naują pramogą – įkopti į 8 m aukščio ir 24 m pločio ledo sieną. Iš viso įvairiose rungtyse varžėsi apie 2000 vaikų ir suaugusiųjų – dvigubai daugiau nei pernai. Olimpinio festivalio ugnis ir vėliava iki „Snow arenos“ keliavo pro gražiausias Druskininkų vietas, deglą estafetėje nešė jaunieji Druskininkų sporto centro auklėtiniai bei Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės nariai – maratonininkas Ignas Brasevičius ir greitojo ėjimo atstovas Normantas Petriša.

Po atidarymo ceremonijos kartu su festivalio dalyviais apšilimą prieš bėgimus darė olimpiečiai Saulius Ritteris ir Egidijus Balčiūnas. 10 km bėgime dalyvavo ir irkluotojas, olimpinės rinktinės kandidatas Dominykas Jančionis.

Festivalio metu įvyko Lietuvos mokyklų žaidynių finalai, kuriose dalyvavo daugiau nei trys šimtai vaikų iš 15 Lietuvos miestų, tarp jų ir mūsų gimnazijos mokiniai. Laura Volbekaitė kalnų slidinėjimo rungtyje užėmė 9 vietą. Simonas Juknevičius bėgo 10 km ir savo amžiaus grupėje užėmė 1-ąją vietą, o Gerda Veikutytė ir mokytoja I. Vidžiūnienė išbandė savo jėgas orientavimosi sporto 6 km bėgime. Kūno kultūros mokytojas Edvinas Gedgaudas dalyvavo kerlingo, orientavimosi sporto ,,labirinto“ ir kitose rungtyse.

Irena VIDŽIŪNIENĖ,

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos kūno kultūros mokytoja

 

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Pirmadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:30 13:15
13:20 13:50
6 13:55 14:40
7 14:50 15:35
8 15:40 16:25
9 16:30 17:15
Kitų dienų pamokų laikas