Juliaus Janonio gimnazijos jaunieji žurnalistai – apie kitokį žvilgsnį į švietimą ir istoriją
2016-02-05

Juliaus Janonio gimnazijos žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ veiklą baigiamajame mokyklų jaunųjų žurnalistų  konkurso renginyje, Vilniaus Gabijos mokykloje,  pristatė (iš kairės) gimnazijos žurnalistų klubo korespondentas Simonas Gudaitis ir klubo redaktorius Lukas Aluzas.

 Nojaus ŽELVIO nuotr.

Vasario 5 dieną Šiaulių Juliaus Janonio žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“  jaunieji žurnalistai buvo pakviesti į Vilniaus Gabijos gimnazijoje vykusį Lietuvos mokyklų jaunųjų žurnalistų konkurso baigiamąjį renginį, kuriame jiems įteikti konkurso organizatorių padėkos raštai.  Pirmos klasės mokiniui Simonui Gudaičiui  padėkota už publicistinį rašinį  „Švietimo kaina Lietuvoje“, trečiokui Lukui Aluzui – už darbą „1991-ieji: raudonoji „Kaspervizija“.  Janoniečių ir kitų konkurso dalyvių darbai rašiniai skelbiami naujienų portalo „Delfi“ rubrikoje „Delfi pilietis“.

Gabijos gimnazijos ir naujienų portalo „Delfi“ organizuotas jaunųjų žurnalistų konkursas, kuriam savo darbus moksleiviai siuntė iš visos Lietuvos, vyko visą sausio mėnesį. Publicistiniuose tekstuose mokiniai mėgino pasidalyti savo požiūriu aktualiais klausimais, siuntė interviu ar įvykdytų eksperimentų aprašymus.

Baigiamajame renginyje Delfi“ žinių portalo vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pasakojo apie apie internetinės žiniasklaidos ypatumus, prisistatė Lietuvos mokyklų žurnalistų klubai. Renginio organizatoriams ir dalyviams išdalyta keletas pastaraisiais metais išleistų Juliaus Janonio gimnazijos metraščių „Gyvenimas JJG“ knygelių ir laikraščio „Tebūnie šviesa“ numerių. Pastarieji kai kuriuos renginio dalyvius, kaip jie patys prisipažino,  įkvėpė kurti savo laikraščius kitaip.

Renginio pabaigoje įteiktos padėkos, paaiškėjo nominacijų „Populiariausias jaunasis žurnalistas“ ir „Profesionaliausias jaunasis žurnalistas“ savininkai. Jais tapo Emilija Žičkutė iš Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos ir Žygimantas Mitkus iš Palangos senosios gimnazijos. Organizatoriai pažymėjo, kad Juliaus Janonio gimnazijos mokinių konkursiniai ir žiniasklaidos darbai išsiskyrė branda ir profesionalumu.

Lukas ALUZAS,

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos žurnalistų klubo „Tebūnie šviesa“ redaktorius

  • P
  • A
  • T
  • K
  • Pen
  • Š
  • S
Ketvirtadienio pamokų laikas
Pradžia Pabaiga
1 08:30 09:15
2 09:25 10:10
3 10:20 11:05
4 11:25 12:10
5 12:40 13:25
6 13:35 14:20
7 14:30 15:15
8 15:20 16:05
9 16:10 16:55
Kitų dienų pamokų laikas